1,1 milióna nováčikov spanikárilo a predáva kryptomeny – HODLeri prikupujú + ANKETA

0

Analýza blockchainu Bitcoinu spoločnosti Glassnode ukazuje, že za posledný prepad hodnoty tejto kryptomeny môžu prevážne novopečení investori. Nováčikovia v posledných mesiacoch vo veľkom nakupovali kryptomeny a teraz, keď sú v strate, so strachom predávajú.

Za panický výpredaj z posledných dní, ktorý poslal cenu najstaršej kryptomeny na 4-mesačné minimum (42 000 USD), môže Elon Musk, ktorý na twitteri kritizoval pálenie fosílnych palív pri ťažbe Bitcoinu. Uviedol to, ako hlavný dôvod, prečo Tesla prestala prijímať platby v BTC.

Nedávne prepady majú aj nejaké pozitíva. Poplatky za posielanie BTC a ETH klesli o 80% – Je táto kríza konečne za nami?

Nováčikovia predávajú, HODLeri nakupujú

Spoločnosť Glassnode zároveň ukázala, že zatiaľ čo nováčikovia predávajú, dlhodobí investori tento pokles využili k nákupom. Svedčí o tom aj graf, ktorý na twitteri zverejnil uživateľ Yann & Jan.

Objem mincí na adresách HODLerov včera dosiahol nové historické maximum. To je jasný dôkaz, že investori sa posledného prepadu nezľakli a z dlhodobého hľadiska očakávajú ďalší rast.

Podobný názor má aj užívateľ Dilution-proof, ktorý celý prepad zhrnul v štyroch grafoch. Ukázal, že predajný tlak pochádza od nováčikov, ktorí spanikárili a predávajú v strate. HODLeri a mineri však ďalej držia svoj Bitcoinový kapitál a ešte prikupujú.

Panika z posledných dní sa odzrkadlila aj na pomere long a short pozícií na derivátových platformách, ktoré v stále väčšej miere využívajú aj nováčikovia a hlavne špekulanti. Funding na cez víkend na chvíľu klesol do červených čísel, no veľmi rýchlo vyskočil späť. Objem long pozícií tak opäť prekonáva shorty.

Ako ste na tento prepad zareagovali vy? Prikupujete kryptomeny “v zľave” alebo ste začali predávať?

Predávate teraz svoje kryptomeny?

View Results

Loading ... Loading ...

Chcete nakupovať alebo predávať krytomeny? Ak sa chcete vyhnúť zbytočným stratám, nájdite si kvalitnú a overenú burzu, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch.ô my odporúčame využiť služby burzy Binance, kde nájdete široký výber kryptomien. Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

A ako to vidíte s trhom s kryptomenami? Je toto podľa vás koniec bullrunu? Zahlasujte v našej veľkej ankete:

ANKETA – Je toto koniec kryptomenového bullrunu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre