Benson Oak, založená v ČR, investuje 100 mil. USD do blockchain startupov

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Európska investičná banka Benson Oak, založená v ČR, chce investovať do fintech sektoru 100 miliónov USD formou venture kapitálového fondu.

Ďalšia nádej pre blockchainové startupy

Banka už pre tento nový fond zohnala 25 miliónov USD. Fond sa chce zamerať na investície najmä do startupov v oblasti blockchainu. Medzi investormi fondu Benson Oak Ventures sú iba súkromné osoby a malé firmy, žiadne veľké inštitúcie.

Mohlo by vás zaujímať: Sberbank a Alfa bank pripravujú investičný fond zložený z kryptomien

Skúsenosti z oblasti technológií

Banka už má skúsenosti s investovaním do technologických a IT firiem. Prvý technologický fond spoločnosti Benson Oak investoval už v roku 2003 do výrobcu bezpečnostného softvéru AVG a keď táto firma v roku 2012 vstúpila v New Yorku na burzu, investícia sa banke stonásobne vrátila.

Banka zatiaľ založila tri fondy, ktoré poskytujú finančné prostriedky pre vývoj moderných technológií v Spojených štátoch, Izraeli a v Českej republike.

Tip pre vás: Investičné fondy – záujem veľkých investorov stúpa

Blockchainový fond

Benson Oak na stránkach fondu uvádza, že sa chce zamerať najmä na blockchainové startup firmy a na firmy, ktoré sa orientujú na začínajúcich užívateľov. Ďalej sa chce zaoberať vytváraním platforiem umožňujúcich rast komunity, s cieľom zvýšiť využitie blockchainu na úrovni spotrebiteľov. Bohužiaľ, na stránkach je tiež informácia, že sa bude orientovať hlavne na izraelský trh. Názvy svojich dvoch portfólií uvedie Benson Oak behom nasledujúcich dní.

Záver

Zdá sa, že Benson Oak hľadá nový AVG založený na blockchaine. Peňazí a skúseností na financovanie rozvoja tak sľubnej firmy má banka pravdepodobne dostatok. Možno by tento postup mohol byť návodom ako zbohatnúť na aktuálnej vlne záujmu o blockchain. Buď investícia do venture kapitálového fondu zameraného na blockchainové projekty, alebo založenie novej, zaujímavej platformy na blockchaine a financovanie jej rozvoja. Nie však pomocou už možno sprofanovaného ICO, ale pomocou investičnej banky.

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Zdroje: 
coindesk.com 
bensonoakventures.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.