Prepad trhov
Prepad trhov. Zdroj: shutterstock.com/Lightspring

Známy anglický investor a expert na trhové bubliny Jeremy Grantham sa v nedávnom rozhovore pre agentúru Associated Press vyjadril, že hrozba menších ziskov firiem spolu s makro ekonomickými činiteľmi spôsobí ďalší prepad na trhoch a prasknutie obrovskej finančnej bubliny.

Prepad trhov na obzore

Známy index S&P 500 podľa investora môže klesnúť o ďalších 25 %. Tento pokles by mal trvať od 3 mesiacov až do troch rokov. Keďže akciové trhy korelujú s Bitcoinom a s ním celý krypto-sektor, hrozba sa rovnako dotýka aj trhu s kryptomenami. Grantham na hrozbu nafúknutej bubliny upozorňoval už rok dopredu.

V najbližšej dobe predpokladá, že investori uveria FED-u, že začne časom znižovať sadzby. Akcie tak na krátky čas v horizonte niekoľkých týždňov narastú, ale následne sa opäť prepadnú. Investor rast akcií počas pandémie označil za superbublinu, ktorá raz musí prasknúť.

Je pravdepodobné, že kým sa to skončí, príde ešte podstatne viac bolesti,“ povedal Grantham pre Associated Press. Ľudia, ktorí počas rastu bubliny naskákali do idúceho vlaku, budú podľa investora počas desiatich rokov v strate a nič nezarobia.

Jeremy Grantham patrí medzi známych a skúsených investorov v oblasti akcií, dlhopisov a komodít. Preslávil sa predovšetkým ako špecialista na odhalenie finančných bublín, ktoré správne predikoval. V roku 2011 bol zaradený medzi 50 najvplyvnejších ľudí podľa časopisu Bloomberg Markets.

Čítaj ďalej: EÚ chce kontrolovať vaše peniaze a už sa to ani nesnaží skrývať. Nová správa o CBDC

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance