Michael Burry, ktorý predpovedal krach v roku 2008, predal všetky svoje akcie – Posiela signál?
Michael Burry, ktorý predpovedal krach v roku 2008, predal všetky svoje akcie – Posiela signál? Zdroj: shutterstock.com/TravisWolfe

Michael Burry a jeho hedgeový fond Scion Asset Management sa v druhom štvrťroku zbavil všetkých svojich akcií. Nechal si len jednu. Vyplýva to z výkazov firmy pre Komisiu pre cenné papiere (SEC).

Burry, ktorý sa preslávil predpovedaním finančnej krízy v roku 2008, tentokrát predpovedá krach na akciovom trhu a varuje, že „zima sa blíži“.

Burry sa zbavuje akcií

Burry je známy tým, že ako jeden z prvých predpovedal a profitoval z hypotekárnej krízy v USA, ktorá nastala v rokoch 2007 až 2010. Podľa investora nás čaká podobné obdobie, a preto predal akcie svojho fondu.

Spoločnosť Scion Asset Management v druhom štvrťroku predala svoje pozície jedenástich amerických akcii ako sú ako Alphabet, Facebook (Meta Platforms), Bristol-Myers Squibb, Booking Holdings, Cigna Corp., Discovery, Global Payments a pod. Na konci prvého štvrťroka držala spoločnosť aktíva v amerických akciách v hodnote až 165 miliónov USD.

Burryho firma ukončila druhý štvrťrok len s jednou jedinou držanou akciou. Spoločnosť Scion kúpila 501 360 akcií spoločnosti Geo Group Inc. Pre zaujímavosť, táto spoločnosť so sídlom v americkej Floride je popredným poskytovateľom rozšírenej rehabilitácie vo väzeniach, sociálnej podpory po prepustení či elektronického monitorovania a rôznych komunitných programov.

Investor varoval pred krachmi na trhu už aj na Twitteri:

Nemôžem sa zbaviť toho pocitu, ktorý som zažíval pred krachom Enronu, tragédiou 11. septembra či pred „worldcomom.“

Mohlo by ťa zaujímať: Gazprom: Ceny za plyn v Európe prekročia 4000 dolárov na 1 000 metrov kubických!

Investor varoval už niekoľkokrát

Burry sa na Twiteeri nedávno vyjadril:

Nasdaq je v býčom trende, pretože je o 20 % vyššie od lokálneho minima? Kto tieto veci vymýšľa? Po roku 2000 to Nasdaq urobil už 7-krát, keď klesol o 78 % na svoje minimum z roku 2002.

„Big Short“, ako je Burry občas nazývaný, v predchádzajúcom tweete varoval, že americkú ekonomiku čaká tuhá zima, pričom sa odvolával na prudký nárast spotrebiteľského dlhu.

„Čisté zostatky spotrebiteľských úverov rastú rekordným tempom, keďže spotrebitelia sa rozhodli pre nerozvážnosť namiesto toho, aby obmedzili výdavky počas rastúcej inflácie. Spomínate si na problém prebytku úspor? Už asi nie. Covidové tlačenie hotovosti naučilo ľudí opäť míňať, a to je návykové. Zima sa blíži.

Okrem Burryho sa nedávno podobne vyjadril aj ekonóm Peter Schiff, generálny riaditeľ JPMorgan Jamie Dimon či Ron Paul, bývalý texaský kongresman, ktorý dokonca predpovedá nevyhnutný kolaps americkej ekonomiky.

Čítaj ďalej: Graf na dnes: čínska ekonomika je v poklese, ako zareagujú trhy?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance