Známej kryptomene sa blíži termín halvingu. Očakávajte výrazné cenové pohyby

Novinky Litecoin čaká dôležitá udalosť
Litecoin čaká dôležitá udalosť. Zdroj: shutterstock.com/Virrage Images/Vitte Yevhen
BITmarkets BITmarkets

Halving je dôležitá udalosť na blockchaine každej kryptomeny s týmto kódom. Je to udalosť, kedy sa odmena pre ťažiarov zmenšuje na polovicu. Každá kryptomena má vo svojom kóde inú hodnotu, pri ktorej halving nastáva. Aktuálne sa táto udalosť blíži na sieti jednej z najobľúbenejších kryptomien. Litecoin sa blíži ku svojmu tretiemu halvingu a odmena pre ťažiarov sa bude znižovať z 12,5 LTC na 6,25 LTC za každý vyťažený blok. Táto udalosť sa na sieti litecoinu deje vždy po vyťažení 2,520,000 z celkových možných 84 miliónov mincí.

Očakávajte výraznejšie pohyby

Podľa Nicehash sa halving litecoinu očakáva presne o 16 dní podľa času písania článku. Konkrétny predpokladaný dátum je 2. augusta o 12:43 UTC. Napriek tejto dôležitej udalosti na sieti, nevidieť zatiaľ medzi investormi veľkú pozitivitu a v posledných dňoch klesla cena litecoinu o viac ako 2 %, ako to znázorňuje aj priležený graf.

Aj keď cena nedokázala narásť, na sieti sa prejavilo viacero pozitív. Trhová kapitalizácia za posledných 7 týždňov narástla podľa údajov Coinmarketcap o 10 miliónov dolárov. Ako upozornili vo svojom tweete samotní tvorcovia LTC, sieť dosiahla i nový rekord vo forme 170 miliónov uskutočnených transakcií.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Jedna z najobľúbenejších sietí

Litecoinu patrí 12. priečka medzi všetkými kapitalizovanými kryptomenami podľa rebríčka Coinmarketcap. Zároveň patrí medzi kryptomenovými fanúšikmi ku najobľúbenejším prenosovým sieťam pre svoju jednoduchosť, rýchlosť a nízke poplatky. Svedčí o tom aj počet doteraz uskutočnených transakcií pomocou siete LTC.

Graf LTC/USDT, 1D

Graf LTC/USDT, 1D. Zdroj: TradingView

Ako sme ešte v marci informovali v našom článku Litecoin v tomto roku čaká kľúčová udalosť. Ako sa prejaví na cene?, do halvingu kryptomeny vkladali mnohí investori veľké nádeje. Útlm na kryptomenovom trhu však spôsobil, že LTC nedokázal vyrásť adekvátne dôležitosti tejto udalosti.

RSI sa dlhodobo pohybuje do strany okolo neutrálnej hodnoty, čo naznačuje slabú dynamiku tokenu. Indikátor indexu toku prostriedkov (MFI) sa však aktuálne nachádza v prepredanej fáze, čo indikuje možnosť rastu ceny v dohľadnej dobe. Halving môže tiež pozitívne prispieť ku rastu ceny, čo dáva investorom nádej. V čase písania článku sa cena LTC podľa Coinmarketcap nachádza na hodnote 90,50 dolárov a zaznamenáva pokles.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Prečítajte si aj: Riaditeľ burzy Binance predpovedal šialenú cenu pre bitcoin