Binance sa vracia do Japonska
Binance sa vracia do Japonska. Zdroj: Shutterstock.com/Iryna Budanova

Binance sa opäť po 4 rokoch plánuje vrátiť na japonský trh a získať v krajine licenciu na prevádzku. Rozhodnutie vyplýva z priateľskejšieho prístupu krajiny ku kryptomenám a z príležitostí na získanie nových používateľov burzy.

V Japonsku medzitým novozvolený premiér Fumio Kishida presadzuje politiku zameranú na web 3. Pomalý rast Japonska a rastúca nerovnosť prinútila vládu pracovať na mnohých reformách. Súčasťou nového kapitalizmu má byť aj kryptomenový trh a NFT. Kishida v májovom prejave povedal:

„Japonsko vyvinie prostredie na podporu webu 3, ako je blockchain, NFT a metaverzum.“

Hovorca Binance povedal, že burza je odhodlaná spolupracovať s regulačnými orgánmi a tvorcami politík, ktoré podporujú inovácie a posúvajú priemysel vpred. Na otázku o návrate burzy Binance na japonský trh nereagoval.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Binance v Japonsku

Ak sa burza napokon do Japonska vráti, bude na ňu čakať veľká konkurencia. V krajine totiž už pôsobia burzy Crypto.com a FTX. Začiatkom tohto roka spoločnosť podporovaná signapurským fondom Temasek kúpila burzu DeCurrent, ktorá na trhu pôsobí od roku 2018.

Burza FTX už v Japonsku pôsobí
Burza FTX už v Japonsku pôsobí. Zdroj: Shutterstock.com/Dennis Diatel

Otvorenejší postoj Japonska je v kontraste s postojom mnohých iných krajín ako sú USA a Spojené kráľovstvo. Prejavilo sa to hlavne po krachu kryptomien, ktorý vymazal zhruba 2 bilióny dolárov z trhu a prinútil zavrieť mnohé spoločnosti.

Vláda v júni schválila zákon, ktorý núti stablecoiny, aby boli kryté zákonným platidlom, ako je japonský jen.

Naposledy Binance pôsobila na japonskom trhu v roku 2018. Japonská agentúra pre finančné služby jej následne nariadila, aby prestala s obchodovaním, keďže nemala licenciu.

Japonsko za posledné roky prešlo veľkými zmenami a zdá sa, že návrat Binance do krajiny je v nedohľadne.

Mohlo by ťa zaujímať: Binance zriadil poradnú radu, ktorá sa bude orientovať na reguláciu kryptomien!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance