Zisky o stovky percent – Tieto kryptomeny po zlom minulom roku zaznamenajú masívne zhodnotenie

Analýzy Kryptomeny zaznamenávajú masívny rast
Kryptomeny zaznamenávajú masívny rast. Zdroj: shutterstock.com/Travis Wolfe/Dan Eady
Freedum fighters PCKvakomat mobil

Kryptomeny sa utrhli tento rok z reťaze a zatiaľ majú reverzný pohyb v porovnaní s minulým rokom. Niektoré dokonca narástli až o 2 000 %. Bitcoin zaznamenal jeden z najlepších mesiacov v histórii. Rast sa neskončil ani príchodom februára. A tento mesiac nielen bitcoin, ale aj ostatné kryptomeny, pokračujú v nastavenom trende.

Ktoré kryptomeny rastú najviac?

Za zmienku určte stojí kryptomena SingularityNET, ktorá sa dostala tento mesiac do top 100 najznámejších kryptomenových projektov na svete. A to vďaka svojmu 1 000 % nárastu. Cenovému vývoju pomohol hlavne hype okolo umelej inteligencie, ktorá je stále viac používaná. Podobný cenový vývoj má zatiaľ aj fetch.ai a taktiež sa blíži za rovnaké obdobie ku 1 000 % nárastu.

Darí sa napríklad aj kryptomene Matic, ktorá sa podľa webu CoinMarketCap sa dostala po prvý krát do top 10 najznámejších kryptomien na svete. Jej zisk za tento rok sa blíži ku 100 %.

Objavila sa aj prvá kryptomena, spomedzí známych, ktorá sa dostala na historické maximum. Reč je o OKB viazanej na burzu OKX. Tá od dna z minulého roka je taktiež v 500 % zisku.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Čo spôsobuje tento rast?

Inflácia v USA, a konečne aj v Európe, poľavuje. To pre investorov dáva nádej na znižovanie úrokových sadzieb. V konečnom dôsledku by si firmy mali už tento rok začať viac požičiavať a na trh bude prúdiť väčší objem kapitálu ako ten minulý.

Za rastom nepochybne budú nákupy veľkých hráčov, ktorí nakúpili bitcoin a ostatné kryptomeny za výpredajové ceny. Podobnú situáciu sme na bitcoine videli už niekoľko krát. Napríklad pri páde v roku 2018 sa cena bitcoinu zo 6 000 dolárov prepadla takmer na 3 000. A za krátke obdobie sa vrátila naspať. Alebo počas vypuknutia koronakrízy, nastal prepad z 10 000 na 4 000 dolárov a do niekoľkých mesiacov sa sem cena vrátila.

Nízke ceny sú lákadlo pre investorov a čím väčší je pokles, o to väčší býva aj reverzný pohyb.

Môže ťa zaujímať k tejto téme: Bitcoin masívne rastie – Aké sú dôvody?

Treba počítať aj s rizikom

Bitcoin za posledné týždne bez väčšej korekcie narástol o 50 %. Ako som upozornil na svojom Twitter účte, určte nás v dohľadnej dobe čaká korekčný pohyb.

Vôbec by ma neprekvapilo, ak by bitcoin spadol späť na 20 000 dolárov a altcoiny zaznamenali stratu o desiatky percent. A to sa bavíme iba o zdravej korekcii, ktorú trh nevyhnutne potrebuje. V najhoršom prípade sa cena môže vrátiť na hodnoty, kde bol bitcoin pred pádom FTX. Už v minulom článku som informoval, že bitcoin je pripravený na pokles.

Na nové maximum si budeme musieť počkať až do momentu, kým s podarí stabilizovať hodnoty inflácie a úrokových sadzieb.

Prečítaj si aj: Dokáže bitcoin vyrásť až na 30 000 dolárov?

Anycoin pc bannerSolaxy mobil banner
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.