Bitcoin pokračuje v korekcii pod 30 000 $
Bitcoin pokračuje v korekcii pod 30 000 $. Zdroj: Shutterstock.com/tungtaechit

Bitcoin dlho v rastúcom trende nevydržal a tak ako sme predpokladali v predošlej analýze, cena opäť klesá na hodnoty predošlého minima. Dominancia hlavnej kryptomeny sa medzitým drží nad hladinou 46,60 % a v raste neustupuje. Očakávam, že zo strednodobého hľadiska má dominancia priestor na pokračovanie v tomto trende.

Trhová cena vytvorila maximum tesne pod hlavnou rezistenciou, ktorá pozostáva z maxím korekcie. Opäť sa dostala do zóny predošlej dvojtýždňovej sideway štruktúry a obchoduje sa pod 30 000 $. Zastavenie prepadu očakávam zhruba na hladine point of control, čo je 29 500 $.

Bitcoin je znovu v korekcii
Bitcoin je znovu v korekcii. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin aktuálne vytvára pre nakupujúcich zaujímavú risk-reward situáciu

Bitcoin v korekcii

Práve na zóne okolo point of control by malo vzniknúť lokálne minimum. V prípade, že by sa tak nestalo a cena by support 28 500 $ neudržala, budeme opäť svedkami korekčného legu a pravdepodobne aj zvýšenej volatility. Bitcoin má totižto stále priestor na pokračovanie korekcie.

Dlhodobý support, ktorý sledujem, je na týždennom MA200. Ten predstavuje hodnotu okolo 22 000 $ a v čase rastie. V minulosti predstavoval absolútne dná korekcií. Krátkodobo však cena môže spadnúť aj pod tento indikátor.

Mohlo by ťa zaujímať: Čaká nás zelený jún? Tento mesiac bol väčšinou pre Bitcoin ziskový

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance