Cardano vzbudzuje veľký záujem investorov
Cardano vzbudzuje veľký záujem investorov. Zdroj: Shutterstock.com/alfernec

Ekosystém Cardano priťahuje s blížiacim sa termínom spustenia hard forku Vasil čoraz viac veľkých investorov. Ovplyvní tento faktor cenu natívneho tokenu ADA?

Cardano vzbudzuje veľký záujem

Spoločnosť CoinShares zverejnila týždennú správu o príleve finančných prostriedkov do jednotlivých kryptomenových projektov. Z tohto hľadiska dosahuje najvýraznejšie výsledky sieť Cardano, ktorá priťahuje čoraz väčšiu pozornosť veľkých investorov. Prílev financií do projektu sa za posledný týždeň 4-násobne zvýšil. Tento stav je pritom viditeľný už tretí týždeň po sebe.

Prvý septembrový týždeň zaznamenala sieť Cardano nárast financií investorov v celkovej hodnote 100 000 dolárov. Za posledných sedem dní sa však tento stav zvýšil až na 400 000 dolárov. Medziročne sieť získala 14,1 milióna dolárov.

Prílev financií do kryptomenových projektov
Prílev financií do kryptomenových projektov. Zdroj: CoinShares

Prečítaj si tiež: Sú kryptomeny nástrojom bohatých, ako vás pripraviť o peniaze?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V prípade konkurenčných projektov už výsledky nie sú také oslnivé. Bitcoin zaznamenal už šiesty týždeň po sebe pokles investícií, za posledný týždeň až 13 miliónov dolárov. Podobne je na tom aj druhá najsilnejšia kryptomenová sieť Ethereum. Investori majú obavy pred blížiacim sa prechodom na nový konsenzus Proof-of-stake. Sieť dosiahla posledným poklesom zníženie kapitalizácie o rekordných 61,6 milióna dolárov.

Podhodnotená ADA?

Termín dlho očakávaného hard forku Vasil bol už oficiálne oznámený. Prekvapením však je správanie tokenu ADA. Ten nezaznamenal žiadny výraznejší pohyb smerom nahor. Je teda vysoko pravdepodobné, že sa reakcie dočkáme až po oficiálnom spustení hard forku.

ADA/USD
ADA/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

Cieľom aktualizácie Vasil je zvýšiť celkový výkon blockchainu Cardano a platformy inteligentných kontraktov Plutus. Je preto ťažké si predstaviť, že by najdôležitejšia aktualizácia v histórii siete nespôsobila nárast tokenu ADA.

Čítaj ďalej: Token BNB dosiahol významný míľnik. Môžeme očakávať ďalší rast?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance