Záujem o túto známu kryptomenu raketovo stúpa

Novinky Táto kryptomena môže všetkých prekvapiť rastom
Táto kryptomena môže všetkých prekvapiť rastom. Zdroj: shutterstock.com/SPF/Chinnapong
BITmarkets BITmarkets

Používateľská základňa kryptomeny Cardano sa neustále zväčšuje, čoho dôkazom je aj počet nových adries peňaženiek. Podľa správy Finbold komunita prejavuje silnú odolnosť a záujem o kryptomenu. To aj napriek tomu, že sa Cardano nachádza v dlhodobej cenovej korekcii.

Počet Cardano peňaženiek narastá

Počet nových jedinečných peňaženiek vzrástol od 1. apríla o 6 % zo 4,02 milióna na 4,26 milióna ku dňu 29. augusta 2023. Počas tohto obdobia stúpol počet peňaženiek v priemere o 1 600 denne, ukazujú údaje Cardano Blockchain Insights. Najvyšší denný nárast sa uskutočnil 10. júna s hodnotou takmer 4 000. Naopak, najslabší rast bol 18. júla s iba jedinou novo registrovanou peňaženkou.

Cardano: počet peňaženiek

Cardano: počet peňaženiek. Zdroj: Cardano Fans Stake Pool (CRFA)

Podľa údajov CoinMarketCap je Cardano v súčasnosti 8. najväčšia kryptomena na svete s trhovou kapitalizáciou 9,3 miliardy dolárov. Pred ňou sa nachádzajú kryptomeny ako bitcoin, ethereum, binance coin, XRP, Dogecoin a stablecoiny USDT a USDC. Ak si odmyslíme stablecoiny, hovoríme o 6. najväčšej kryptomene na svete.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Cardano je v hlbokej korekcii

V čase písania článku sa Cardano obchoduje až o 91,47 % nižšie oproti historickému maximu, ktoré vzniklo v auguste 2021. Je preto obzvlášť pozitívne, že záujem o nové peňaženky prudko rastie, aj napriek masívnemu cenovému poklesu. Cardano kleslo viac ako väčšina altcoinov, pretože predtým narástlo taktiež omnoho viac.

Cardano kleslo o vyše 90 percent

Cardano kleslo o vyše 90 percent. Zdroj: TradingView

Cardano dokázalo vytvoriť zhodnotenie až o neuveriteľných 3 600 % len počas 300 dní, počnúc koncom roka 2020. Podobný rast však táto kryptomena vytvorila aj v kurze voči bitcoinu hneď dva halvingové cykly po sebe. To jasne hovorí o tom, že Cardano je omnoho volatilnejšie ako bitcoin, bez ohľadu na trend.

Na základe historických pohybov môžeme usúdiť, že Cardano zaznamená aj najbližší bullrun silnejší cenový rast ako väčšina vysoko kapitalizovaných kryptomien. Podobné správanie vykazuje napríklad aj ethereum alebo binance coin.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Nový konkurent pre bitcoin?

Na konferencii Rare Evo generálny riaditeľ IOG Charles Hoskinson dokonca povedal, že Cardano sa stane najväčšou kryptomenou na svete a predbehne bitcoin aj ethereum. Hoskinson si myslí, že Cardano bude najväčšou kryptomenou, pretože predstavuje decentralizovanú formu rozhodovania, ktoré priamo zahŕňa komunitu. Naopak, kritizoval bitcoin za to, že jeho dizajn ostal nezmenený od jeho vzniku pred viac ako 13 rokmi.

Mohlo by ťa zaujímať: Táto kryptomena údajne predbehne aj bitcoin a stane sa jednotkou

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: FinboldTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.