Záujem ľudí o Bitcoin po novom roku klesol, čo to znamená pre cenu?

0

BTC je nad 40,000 dolármi, zatiaľ čo pred necelým rokom sa obchodoval iba za 4,000 dolárov. Trajektória ceny bitcoinu je stále býčia no Google trends naznačuje prudký pokles záujmu bežných ľudí o vyhľadávanie tejto kryptomeny. Naznačuje tento graf lokálne pozastavenie rastu?

Tak obrovský výkon z menej ako 4,000 dolárov na viac ako 40,000 dolárov za menej ako jediný rok nie je jednoduchý a vyžaduje si prílev kapitálu v hodnote viac ako 500 miliárd dolárov.

Inštitúcie s radosťou prilievali kapitál počas celého roku 2020 a momentálne sú vo FOMO zahrnutí všetci účastnici trhu.

Vzniká tu teda priestor na analýzu, pomocou ktorej analytici aj v minulosti dešifrovali otáčanie trendu. Spočíva v hľadaní trendov Google a porovnaní výkyvov s minulými prípadmi bitcoinových bullrunov. A hoci trendy Google si počínali dobre, v poslednej dobe sa trend začal znižovať.

Google Trends - BTC
Google Trends – BTC

Čítajte tiež – Biden chce pokračovať v politike, ktorá spôsobila rast Bitcoinu o 500%!

Je Google Trends indikátor sentimentu bežného človeka?

Timothy Peterson z Cane Island Global Macro verí, že Bitcoin bude čoskoro nasledovať Google trends.

Kryptomena bola na druhom historicky najsilnejšom trende, ktorý ľahko rozdrvil rok 2017, vďaka čomu sa toto aktívum dostalo na prvé miesto vyhľadávania.

Posledný bullrun má potenciál zatieniť to, čoho bol schopný rok 2017, a v tomto roku už zdvojnásobil svoju niekdajšiu najvyššiu úroveň. Nezabúdajme na to, že stále rozoberáme potenciálne obrátenie trendu iba z krátkodobého pohľadu. Z dlhodobého hľadiska cena BTC bude pokračovať v raste.

Používanie Google ako barometra sentimentu bude však časom čoraz menej efektívne. Prečo? Pretože stále viac a viac ľudí presne vie, čo je bitcoin a čo to znamená, a preto už nie je potrebné hľadať o ňom ďalšie informácie.

Ak ľudia už nehľadajú výrazy ako „ako poslať e-mail“, neznamená to, že e-mail je náhle mŕtvy. V určitom okamihu sa technológia a hľadanie ďalších informácií o tejto technológii rozchádzajú a nikdy sa neobzerajú späť.

V tom okamihu bude technológia dostatočne rozšírená na to, aby mala dlhodobú výdrž. Nachádzame sa však už v tejto fáze alebo nás čaká krátkodobá korekcia?

Zabudnite na Bitcoin za milión! – Tento ATH bullrun bude slabší a korekcia dlhá

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre