Biden chce pokračovať v politike, ktorá spôsobila rast Bitcoinu o 500%!

0

V roku 2020 finančné trhy zasiahli rekordné turbulencie. V zime ešte všetko išlo dobre, ale prišiel marec, panika okolo pandémie koronavirusu a akciové indexy v priebehu troch týždňov padli o neuveriteľných 30%. Volatilnejšie assety ako akcie Tesly či Bitcoin zaznamenali pokles o 60%.

Čo spôsobil rekordný stimulus pre americkú ekonomiku?

V tom momente sa Fed rozhodol zasiahnuť a ekonomike pichol steroidy vo forme niekoľkých stoviek miliárd inflačných dolárov. V priebehu minulého roka ich pustil do obehu niekoľko biliónov. Vláda sa k tomu všetkému zadĺžila o rekordných 3,1 biliónov (3100 miliárd) dolárov, čím sa štátny dlh nafúkol o 12%.

Hodnota akcií najväčších amerických firiem a kryptomeny na to však zareagovali pozitívne. Americkí miliardári tak zarobili neskutočné peniaze. Akcie Amazonu sa zdvojnásobili, Apple, Facebook a Microsoft stúpli o desiatky percent a Tesla predviedla neuveriteľné 1000-percentné rallye. Presne preto sa Elon Musk stal najbohatším človekom na svete.

Odkiaľ má Elon Musk svoje bohatstvo? Podrobne sme to rozobrali v našom článku. A viete, že je fanúšikom kryptomien?

Rekordná inflácia amerického doláru a stúpajúci záujem o kryptomeny v roku 2020 a dnes

Inštitucionálni investori mali prebytok peňazí a hľadali všetky spôsoby, ako ich zhodnotiť. Hromadne sa tak vrhli aj na kryptomeny. Bitcoin v tom čase stál cca 10 000 $. Po nákupoch v rádoch niekoľkých miliárd dolárov dnes stojí 40 000 $. Hodnota Etherea stúpla z 400 $ na súčasných 1200 $.

Americký ekonomický stimulus má priamy vplyv na ceny kryptomien a preto je veľmi bullish, že nastávajúci prezident USA Joe Biden v tom chce pokračovať. Bude tak reagovať na otrasný stav, v ktorom mu USA necháva kabinet Donalda Trumpa. Do ekonomiky chce v priebehu budúceho roka poslať ďalších 3000 miliárd dolárov. Vláda sa tak v priebehu jediného roka zadĺži o ďalších 11%.

Takto vidí finančnú politiku Fedu náš ekonóm: Fed bude pokračovať v politike, ktorá Bitcoinu pomohla dosiahnuť ATH – čo to znamená pre trhy?

Čo spôsobí Bidenov stimulus?

Tento stimulačný baliček bude obsahovať viac peňazí priamo do vreciek Američanov (helikoptérové peniaze zdarma) a veľké miňanie na stavbu infraštruktúry, čo ako ekonomický stimulus rozhodne dáva väčší zmysel. Navyše, Amerika súrne potrebuje modernizovať svoju infraštruktúru.

A viete čo spravia Amíci s helikoptérovými dolármi od vlády? Tí chytrejší ich… No veď, tento obrázok to ilustruje celkom jasne:

 Američania a vládny stimulus
Američania a vládny stimulus

My bohužiaľ (alebo našťastie?) nemáme vládu, ktorá by nám prispela na nákup kryptomien. Ak chcete napriek tomu investovať časť výplaty do nejakých coinov, vytvorte si účet na burze Coinbase. K prvému nákupu nad 80 € navyše dostanete bonus 8 € v BTC úplne ZDARMA!

>>>Link na vytvorenie účtu<<<

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre