5 rôznych spôsobov využitia umelej inteligencie v projekte Ubcoin

BITmarkets BITmarkets

Ubcoin je blockchain platforma, veľmi podobná eBayu, ktorá umožňuje svojim používateľov využívať kryptomeny ako platidlo za produkty ponúkané na platforme. Ubcoin Market používa umelú inteligenciu na rozličné aktivity vrámci platformy medzi ktoré napríklad patrí vytváranie osobných doporučení, predpovedanie ceny jednotlivých produktov alebo zlepšenie kvality obrázkov. Ubcoin bude súčasťou Ubank aplikácie, ktorá bude predinštalovaná do nových zariadení Samsungu až v 10 krajinách s potenciálnym užívateľským spektrom až 16 miliónov ľudí. Ubcoin tokeny si môžete ešte stále zakúpiť v zľave prostredníctvom nasledovného linku: https://ubcoin.io/en.

Ubcoin, ako peer-to-peer platforma sa snaží odstrániť dieru medzi kryptomenami a reálnym svetom. Na jednej strane sa tak budú môcť ľudia s nulovou znalosťou kryptomien a blockchainu stať investormi do kryptomien s úplnou ľahkosťou a bezpečnosťou. Na druhej strane sú ľudia, ktorí majú už teraz skúsenosti s kryptomenami avšak nemajú ich ako minúť. Tí budú môcť využiť svoje kryptomeny na zakúpenie reálnych produktov bez toho, aby si musel svoje kryptomeny meniť na fiat.

Ubcoin sa navyše snaží aktuálne vyvíjať svoju vlastnú umelú inteligenciu, ktorá by pracovala bez akéhokoľvek vstupu ľudí do systému. Týmto krokom chce Ubcoin obmedziť legálne, ale aj etické zaváhania ľudí a zlepšiť užívateľské prostredie. Bot umelej inteligencie Ubcoinu sa dá už teraz vyskúšať a to na tomto linku (https://ubcoin.io/en/#universe).

Sledovanie obsahu

Ubcoin bude pochopiteľne poskytovať na svojej platforme aj možnosť reklamy. Tá bude pod drobnohľadom umelej inteligencie. Je totižto viac ako pravdepodobné, že reklamy budú chcieť využívať nielen čestní obchodníci, ale aj podvodníci. A práve na tých si posvieti umelá inteligencia. Tá bude oveľa rýchlejšia, lacnejšia a efektívnejšia v porovnaní so zamestnancami, ktorí by to mali robiť ručne.

Umelá inteligencia najprv určí, či zadávateľ reklamy spadá pod všetky zákony a legislatívnu stránku, čím odstráni legálne hrozby pre daný biznis. Napríklad reklamy na zbrane, drogy, pornografiu budú automaticky zamietané. Umelá inteligencia by mala byť schopná dané reklamy odhaliť podľa obrázkov alebo textu, čím danú reklamu buď automaticky zablokuje alebo ju pošle na preverenie priamo zamestnancovi.

Rovnako však bude umelá inteligencia obmedzovať aj etické hrozby. Bude blokovať akékoľvek rasistické, diskriminačné reklamy alebo komentáre, ktoré sú ofenzívne a urážlivé.

Predpovedanie ceny

Pri peer-to-peer platfrome je veľmi dôležité, aby mal predávajúci človek prehľad o tom, akú cenu má na svoj produkt nastaviť. Na jednej strane bude chcieť svoj produkt predať čo najrýchlejšie, na druhej strane bude chcieť určite zarobiť čo najväčší možný profit. Avšak manuálny prieskum trhu by danému predajcovi mohol zabrať obrovské množstvo času.

Umelá inteligencia od Ubcoinu mu v tomto ale pomôže. Odporučí mu, akú cenu by mal nastaviť, vďaka analýze trhu. Takisto by mu mala aj poskytnúť rôzne dáta o tom, aký by bol počet záujemcov pri rôznych cenách. Navyše, umelá inteligencia nákupcovi, rovnako ako aj predajcovi povie, že je cena za daný produkt vhodná, čím výrazne zlepší nakupovanie ako také.

Osobné odporúčania

Osobné odporúčania budú novou ale za to veľmi zaujímavou funkciou, ktorou bude Ubcoin Marketplace disponovať. Práve táto funkcia totižto vytvorí ideálne prostredie pre ľudí, čím ich nepriamo „prinúti” stráviť na platforme viac času a teda nakupovať a predávať viac.

Umelá inteligencia v tomto prípade bude sledovať správanie používateľa na platforme, aké si pozerá reklamy alebo produkty a podľa toho vytvorí model, ktorý sa bude vzťahovať konkrétne na daného používateľa. Podľa tohto modelu neskôr bude užívateľovi zobrazovať najprv produkty a reklamy, ktoré by pre neho mali byť zaujímavé a relevantné.

Zlepšovanie kvality obrázkov

Áno aj takéto využitie bude mať nová umelá inteligencia od Ubcoinu. Kvalita obrázkov totižto ovplyvňuje priamo úmerne predaje a nákupy produktov. Práve preto majú často veľké spoločnosti s veľkým rozpočtom výhodu, pretože si môžu dovoliť vytvoriť obrázky s výbornou kvalitou a obsahom. Menší predajcovia sú často v nevýhode, lebo si nemôžu dovoliť najlepšie fotoaparáty alebo vybavenie.

Práve takýmto rozdielom sa Ubcoin tím snaží vyhnúť a využije na to práve umelú inteligenciu. Akonáhle predajca pošle akýkoľvek obrázok na schválenie, umelá inteligencia jeho kvalitu zlepší, čím priamo prospeje k vyššej predajnosti.

Identifikácia podozrivého správania a reklám

Akékoľvek pokusy podvodníkov o prispievanie nelegálnych reklám a ponúk budú ihneď automaticky odstránené. Postarať by sa o to mala opäť umelá inteligencia, ktorá si bude všímať najnovšie reklamy a porovnávať ich s ostatnými. Akonáhle sa bude nová reklama výrazne odlišovať od ostatných z podobnej kategórie, bude takáto reklama označená ako „podozrivá.”

Systém umelej inteligencie, ktorý je vytvorený Ubcoinom má na starosť Kirill Kosolapov. Interview s týmto človekom si môžete pozrieť na nasledujúcom odkaze:

https://www.youtube.com/watch?v=_HQ_lokV1Us

O Ubcoin Market

Ubcoin Market je globálna peer-to-peer platforma, ktorá je pripravená prilákať 200 miliónov nových investorov do sveta kryptomien. Ubcoin bude súčasťou Ubank aplikácie, ktorá patrí medzi popredné, mobilné, platobné aplikácie vo východnej Európe. Ubank je na svete od roku 2009 a ku dnešnému dňu má 2,5 milióna aktívnych používateľov a viac ako 16 miliónov stiahnutí po celom svete. Rovnako býva predinštalovaná aplikácia pri Samsung a Fly zariadeniach. V júli 2018 začal Ubank spolupracovať s LG Electronics, čím bude Ubank poskytovaní aj pre používateľov LG. Ubcoin je práve teraz vo fáze predaja svojich tokenov a už teraz vyzbieral niekoľko miliónov od súkromných investorov a rovnako aj od inštitucionálnych investorov. Ubcoin tokeny si môžete zakúpiť prostredníctvom tohto linku https://ubcoin.io/en

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.