Republikáni hlásia dôležité víťazstvo
Republikáni hlásia dôležité víťazstvo. Zdroj: Shutterstock.com/LanKS

Americkú Snemovňu reprezentantov ovládnu republikáni. Získali až 218 kresiel, ktoré sú potrebné na väčšinu. Tento fakt môže výrazne ovplyvniť finančné trhy a taktiež aj trh s kryptomenami, ktorý bude v najbližšom období čeliť tlaku zo strany regulačných orgánov a zákonodarcov.

Republikáni môžu na základe tohto víťazstva zvýšiť svoj vplyv v Kongrese, kde sa budú ako prvé preberať zákony týkajúce sa stablecoinov a spotových trhovkryptomenami. To však nebude musieť stačiť pre presadenie týchto zákonov. Demokrati totiž stále ovládajú Biely dom a Senát.

Prečítaj si tiež: Elon Musk: ako sa z šikanovaného chlapca stal miliardár a fanúšik kryptomien

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kryptomeny mali donedávna slušnú šancu, aby boli regulácie vedené v miernejšom duchu. Po krachu burzy FTX to však môže byť úplne inak. 218 kresiel je však dostačujúcich. Republikán zo Severnej Karolíny Patrick McHenry povedal novinárom, že otázka kryptomien je hlavným bodom.

Myslím si, že musíme mať jasne definované pravidlá, pretože naše súčasné regulačné orgány v tejto administratíve nerobia nič pre ochranu spotrebiteľov. Veci sa v skutočnosti ešte zhoršili,“ uviedol McHenry.

McHenry bude obklopení ďalšími odborníkmi pre oblasť technológií a fintechu, a tak sa dá očakávať, že sa budú viesť tvrdé súboje s demokratmi.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance