Vitalik Buterin kritizuje FTX.
Vitalik Buterin kritizuje FTX. https://www.youtube.com/watch?v=4XkFY9IsACk&t=13s

Náhly pád kryptomenovej burzy FTX odhalil potrebu nových reforiem zameraných na ochranu finančných prostriedkov investorov pred manipuláciou a zneužitím. Zakladateľ Etherea Vitalik Buterin sa domnieva, že to, čo urobila burza FTX, bol oveľa väčší podvod v porovnaní s neslávne známymi pádmi burzy Mt. Gox či ekosystému Terra.

Vitalik Buterin komentuje FTX

Buterin verí, že „ľudia, ktorí riadili ekosystémy Mt. Gox či Terra, vyzerali pochybne a príliš sa nesnažili, aby zmenili pohľad investorov. FTX však bola opakom a plne sa snažila o dodržiavania pravidiel.“

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao taktiež prejavil sklamanie z FTX za spreneveru finančných prostriedkov používateľov, ktorá podľa neho vrátila toto odvetvie o niekoľko rokov späť, hlavne pokiaľ ide o regulácie a mainstreamovú adopciu.

Vzhľadom na nedávne kroky spoločnosti FTX Vitalik Buterin vystúpil proti bývalému generálnemu riaditeľovi FTX Samovi Bankmanovi-Friedovi:

SBF si zaslúži to, čo čoho sa mu dostáva, a je dokonca zdravé, aby sa poriadne vo svojich problémoch škvaril ešte dlho. Boli narušené dôležité hodnoty v našej spoločnosti… Ale Sam si ako človek zaslúži lásku a podporu. Dúfam, že má priateľov a rodinu, ktorí mu ju môžu poskytnúť.“

Čítaj ďalej: Krach FTX spôsobí prísnu reguláciu centralizovaných búrz!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Pranie špinavých peňazí s putami na bankovkách.
Pranie špinavých peňazí s putami na bankovkách. Zdroj: shutterstock.com/PeopleImages.com-YuriA

Podľa druhých si SBF zaslúži trest

Nie každý je však ochotný odpustiť bývalému riaditeľovi FTX. Napríklad tvorca kryptomeny Dogecoin (DOGE) Billy Markus sa domnieva, že „SBF si tiež zaslúži nejaký čas vo väzení.“ Podobný názor majú aj ostatní investori, ktorí prišli o svoje prostriedky.

Changpeng Zhao taktiež povedal, že „ak musí burza presúvať veľké množstvo kryptomien pred alebo po tom, ako preukáže svoje adresy peňaženiek, je to jasný signál problémov. Držte sa od nich ďalej.“

Aby ľudia predišli situácii podobnej FTX, kryptomenová komunita začala aktívne presúvať svoje aktíva na hardvérové peňaženky.

Najnovšie komunita spochybnila zámer spoločnosti Crypto.com previesť 320 000 ETH z internej peňaženky na Gate.io. Generálny riaditeľ spoločnosti Crypto.com Kris Marszalek však objasnil, že „prostriedky boli omylom odoslané na adresu na Gate.io, ktorú vlastnila spoločnosť Crypto.com.“

Vďaka súčasnej situácií nikdy nebolo aktuálnejšie pouvažovať nad zaobstaraním si vlastnej hardvérovej peňaženky.

Prečítaj si tiež: Kryptomeny opäť sklamali a investori sa nepoučili. Ako sa sektor vyrovná s rokom 2022?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance