Ethereum za 1 000 dolárov
Ethereum za 1 000 dolárov. Zdroj: Shutterstock.com/viewimage

Ethereum sa momentálne nachádza v korekčnej štruktúre a cena od polovice augusta neustále klesá. Nedávno sa na grafe vytvoril cenový vzor, ktorý naznačuje, že Ethereum bude v klesajúcom trende pokračovať. Je možné, že cena najväčšieho altcoinu klesne opäť pod štvorcifernú hodnotu?

Na grafe nižšie môžeme vidieť, že Ethereum je na konci symetrického trojuholníka, ktorý je vždy rizikový na obchodovanie. Vytvorenie posledného minima je toho dôkazom. Cena najprv uzavrela trojuholník pod supportom a hneď sa doň vrátila. Tento bočný pohyb môžeme považovať za prirodzený retracement korekčného legu.

Ethereum smeruje na 1000 dolárov
Ethereum smeruje na 1000 dolárov. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ethereum smeruje na 1 000 dolárov

Uzatvorenie trojuholníka pravdepodobne nastane pod supportom, a to aj v prípade, že by cena krátkodobo rástla. Najvyšší bullish target budeme sledovať na rezistencii 1 450 dolárov. Cena sa vráti do pásma predošlej bočnej štruktúry medzi 1 000 a 1 250 dolárov, kde sa bude formovať ďalšie minimum. Taktiež bude podstatné sledovať, či sa minimum súčasnej ABC korekcie vytvorí nad tým posledným, keďže je reálne, že cena spadne aj pod štvorcifernú hodnotu.

Medzitým sa ethereové adresy, ktoré obsahujú 100 až 1 milión tokenov ETH, zbavili hodnoty 4,2 miliardy dolárov počas posledných 5 týždňov. Údaje naznačujú, že veľkí hráči si od úspešnej aktualizácie The Merge udržiavajú prerozdelenie svojich držieb na trhu. To by mohol byť kľúčový dôvod pre intenzívny predajný tlak, ktorý by posunul cenu Etherea smerom dole.

Na druhej strane je možné, že keď Ethereum dokončí korekčný leg, veľkí hráči opäť budú nakupovať. Za normálnych okolností majú totižto tendenciu spätne nakupovať aktívum, ktoré v minulosti predali a jeho cena sa medzitým znížila. Tok kryptomien na burzy zvyčajne odráža bearish sentiment a obchodníci to často robia, aby dosiahli zisk predajom svojich tokenov, čo naznačuje, že veľkí hráči očakávajú, že ceny v blízkej budúcnosti budú ďalej klesať.

Prečítaj si tiež: Kontroverzný politik Nigel Farage: „Bitcoin predstavuje najvyššiu slobodu, ktorej sa vláda nikdy nepriblíži“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance