Hoskinson nepovažuje CBDC za moc dobrý nápad
Hoskinson nepovažuje CBDC za moc dobrý nápad. Zdroj: Shutterstock, buffaloboy

Zakladateľ blockchainu Cardano Charles Hoskinson sa vyjadril k otázke digitálnych mien centrálnych bánk. Podľa neho to nie je až taký dobrý nápad. Čo konkrétne si myslí?

Hoskinson nevidí v CBDC zmysel

Šéf ekosystému Cardano vyhlásil, že absolútne neverí myšlienke digitálnych mien centrálnych bánk. Nevidí za tým nič iné, iba ďalšie kroky vládnej kontroly a ochrany súkromia.

Centrálne banky sa aktuálne vo veľkom zaoberajú tým, ako vyvinúť vlastné digitálne meny. Vlády si totižto začínajú uvedomovať, že na to, aby bola mena vydávaná centrálnou bankou relevantná, musí sa z hľadiska efektívnosti a nákladov vyrovnať schopnostiam decentralizovaných mien.

Mohlo by ťa zaujímať: Najväčšie bitcoinové veľryby nakupovali dip – za 24 hodín získali viac ako 6 000 BTC!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Chcú však mať občania účty, ktoré budú priamo kontrolované centrálnymi bankami? Nemyslím si. Niektorí ľudia však argumentujú tým, že vlády chcú zabrániť praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu. V skutku zaujímavý argument. Hlavne keď sa pozrieme na fakt, že niektoré vlády priamo podporujú teroristické skupiny vo vojnových oblastiach.

Charles Hoskinson patrí ku skupine ľudí, ktorí sa dosť obávajú vzniku CBDC. V nedávnom tweete zdieľal video z podcastu Joea Rogana s titulkom „Prečo sú CBDC naozaj zlý nápad“.

Maajid Nawaz, aktivista a hosť podcastu populárneho amerického komentátora Joea Rogana, vysvetlil, že skupina G7, ktorú tvorí 7 najväčších svetových ekonomík MMF, plánuje vytvoriť CBDC, lebo sa domnievajú, že je čas papierových peňazí vo finále a nebude ďalej pokračovať.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre