psychedelicke akcie rastu boom 2020 psilocybin

Akcie spoločností ktoré sa zaoberajú výrobou a distribúciou legálnej marihuany pred pár rokmi zaznamenali masívny boom. Nové odvetvie priemyslu sa odvtedy celkom pekne usadilo a i keď aj teraz pekne rastie, už to nie je ono. Ak hľadáte nové zaujímavé príležitosti na trhu, mali by ste presmerovať pozornosť k psychedelickým akciám.

Klasické psychedeliká ako LSD, magické hubičky či MDMA boi v šesťdesiatych rokoch aj napriek sľubnému výskumu psychológov zakázané. Rýchle šírenie psychických chorôb a hlavne depresie vo svete však donútilo autority uvoľniť zbytočne prísne opatrenia a výsledkom bola psychedelická renesancia. Nové výskumy potvrdzujú to, čo vieme už 70 rokov. Psychedelika sú účinnými nástrojmi pri liečbe myriády psychických porúch vrátane depresie, závislosti a PTSD. Aj v susednom Česku existuje výskumný ústav, ktorý sa zaoberá týmito kontroverznými látkami.

V očakávaní legalizácie psychedelík vo svete (samozrejme preterapeutické účely) vznikajú prvé psychedelické firmy. Tieto dve sa pripravujú na IPO a čoskoro sa začnú obchodovať na NASDAQ-u.

Môže vás zaujímať: WHO – Vakcína nemusí pomôcť, musíme sa naučiť žiť s koronavirusom

Compass Pathways

Londýnska spoločnosť Compass Pathways je krytá velikánmi z Wall Street. Investované v nej má napríklad Peter Thiel či Christian Angermayer. V roku 2018 získala povolenie od FDA na výskum ich revolučnej psylocibínovej terapie (psylocibín je účinná látka hubičiek).

Spoločnosť momentálne zbiera 80 miliónov dolárov, aby rozšírila svoj výskum psylocibínu a otestovala svoju terapiu na ďalších psychických chorobách.

Compass Pathways sa na NASDAQ-u bude obchodovať pod značkou CMPS.

Havn Life Sciences

Táto kanadská psychedelická spoločnosť vznikla len nedávno, no už teraz ju môžete obchodovať na burze CSE. Nájdete ju tam pod značkou HAVN. Firmu riadia Susan Chapelle a Tim Moore. Druhý menovaný je bývalým šéfom spoločnosti Green Growth Brands, ktorá pestuje a predáva marihuanu.

Havn sa špecializuje na celé spektrum psychedelických látok derivovaných z rôznych rastlín a húb. Skúma taktiež efektívne metódy microdosingu (praktika, pri ktorej takmer každý deň užívate malé množstvo psychoaktívnej látky). Podľa spoločnosti by mala získať povolenie pre prvé klinické štúdie už na budúci rok.

Záver

Psychedelická revolúcia ešte iba začína, no už v roku 2020 sledujeme masívny rast tohto nového sektoru. Psychedelická medicína je stále známejšia po celom svete a už dávno vyrástla zo svojho hipisáckeho detstva. Tieto látky majú obrovskú moc a sú schopné významne zmeniť psychiku človeka. Nie sú návykové, ba naopak, liečia závislosti. Majú potenciál pomôcť ľuďom vyriešiť si traumy z detstva a žiť šťastný život.

Vedecké výskumy ukazujú, že psychedelická terapia môže pomôcť vyriešiť problémy, ktorým čelí naša civilizácia a poslať nás do krajšej, šťastnejšej a zelenšej budúcnosti. Asi aj preto je okolo psychedelických akcií tak veľký zhon.

Pozrite si, čo o dlhodobých účinkoch psylocibínového tripu povedal svetoznámy psychológ, výskumník, učiteľ a autor niekoľkých bestsellerov Jordan Peterson:

[VIDEO] Dlhodobé účinky psilocybínového „tripu“ – Jordan Peterson o výskume hubičiek