elon musk tesla oslava
elon musk tesla oslava

Akcie automobilovej a energetickej spoločnosť Tesla za posledný týždeň zaznamenali veľký rast. Po prepade zo začiatku septembra zo 490 $ až na 330 $ to chvíľu vyzeralo biedne, no hype opäť zaúradoval. Spoločnosť bude mať o týždeň (22.9.) svoj battery day a analytici očakávajú, že ukáže technológiu, ktorú budú ostatné spoločnosti naháňať ešte 3-5 rokov.

Tesla je skutočne firmou z budúcnosti a Elon Musk cestovateľ v čase.

Akcie Tesly dnes uzavreli na 422 $, teda o 20 $ nižšie, než včera. Na grafe sa však objavil gap a dnešná svieca je tak zelenej farby. Najväčší rast Tesla zaznamenala 14. septembra, keď z 380 $ vyskočila na 420 $ a prekonala tak kľúčovú štyristodolárovú hladinu.

TSLA
TSLA

Aktuálna hodnota akcií Tesly je 15,6 % pod historickým maximom, no zo dna už vyrástla o 27%. Pravdepodobne teda nejde o dead cat bounce.

Môže vás zaujímať: S&P 500 môže padať ďalších desať rokov! – Tvrdí manažér $571-miliardového fondu

Analytici a experti na batérie ostávajú optimistickí – Spoločnosť Tesla a TSLA akcie majú ďalej rásť

Podľa Steva LeVine sa Tesla 22. septembra poriadne vzdiali od konkurencie. Batériová technológia tejto spoločnosti nemá vo svete obdobu a LeVine očakáva, že Tesla konečne dosiahne cenovú paritu s klasickými benzínovými autami. To znamená, že jej zákazníci nebudú musieť platiť prémiové ceny, aby mohli jazdiť na elektrických vozidlách.

Aktuálne však ešte nevieme nič o chystanom Muskovom oznámení. Ak však bude nadchádzajúci battery day skutočne o cenovej parite, môžeme očakávať, že akcie Tesly opäť poletia hore. Zdá sa však, že investori sa rozhodli zariskovať a nakupujú už vopred, čo sa odrazilo aj na spomínanom 27% raste.

Optimizmus okolo Tesla battery day mal obrovský impakt na vývoj ceny akcií tejto spoločnosti. Zdieľa ho aj James Frith – riaditeľ výskumnej skupiny Bloombergu, ktorý sa zaoberá batériami. Povedal, že Tesla sa dostala do pozície, v ktorej sa ju ostatní výrobcovia elektrických áut iba snažia dobehnúť.

“Dostali sme sa do bodu, kde výrobcovia áut ešte len teraz dobiehajú Teslu. A Tesla teraz spraví ďalší krok vpred. Výrobcom tak potrvá ďalších 3-5 rokov, než ju doženú.”

Tesla tak kompletne dominuje celému trhu. Má lepšiu technológiu, viac zákazníkov, lepšie a lacnejšie autá a väčšie zdroje.

Výrobná kapacita tovární Tesly koncom roka dosiahne 700 000 áut ročne, ako sme informovali v tomto  článku: Akcie Tesly letia hore po veľkom oznámení – Je to koniec prepadov?

Zaujímajú vás grafické karty? Nvidia práve predstavila svoje TOP GPU! A je naozaj extrémne výkonné.

Grafická karta RTX 3080 sklamala, má však obrovský ťažobný výkon!