Niektoré kryptomeny začínajú dominovať
Niektoré kryptomeny začínajú dominovať. Zdroj: Shutterstock.com/Chinnapong

Budú kryptomeny rásť na základe ďalšieho dôležitého ukazovateľa? Dominancia Bitcoinu klesla na 4-ročné minimum a tak sa začína polemizovať o najbližšom raste altcoinov.

Čaká kryptomeny rast?

Aj napriek tomu, že sa vlajková kryptomena dokázala vyšplhať na 21 000 dolárov, jej dominancia klesla na 4-ročné minimum. Tento fakt môže naštartovať altcoiny k výraznejším cenovým výsledkom. Dominancia BTC je považovaná za jednu z najdôležitejších metrík. 5. novembra sa tento ukazovateľ zastavil na hranici 38,67 %. Naposledy bola táto úroveň dosiahnutá v júni 2018.

Aké sú však dôsledky? Dominancia BTC predstavuje pomer trhovej kapitalizácie Bitcoinu k celkovej trhovej kapitalizácii zvyšku trhu. Metrika je veľmi dôležitá, nakoľko signalizuje potenciálny vývoj trhu aj náladu investorov. Prekvapením je, že pokles bol zaznamenaný práve v čase, keď sa Bitcoin pokúšal preraziť rezistenciu. Otázkou však je, či sa tento stav bude naďalej vyvíjať v prospech altcoinov. Analytici totiž v novembri predpokladajú nárast pre celý trh s kryptomenami.

Porovnanie kapitalizácie BTC a altcoinov
Porovnanie kapitalizácie BTC a altcoinov. Zdroj: CoinMarketCap

Prečítaj si tiež: „Bitcoin má čoraz väčšiu základňu inštitucionálnych investorov a je to len začiatok,“ upozorňuje spoločnosť MicroStrategy

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Altcoiny môžu naďalej dominovať

Portál Blockchaincenter publikoval vo svojej nedávnej správe výsledky, ktoré naznačujú dominanciu altcoinov v rebríčku 50 najvýkonnejších aktív. TOP 14 altcoinov dosiahlo za posledných 90 dní pozitívne výsledky, zatiaľ čo Bitcoin je až na 20. mieste s výnosom -8,5 %.

Rebríček výkonnosti kryptomien
Rebríček výkonnosti kryptomien. Zdroj: Blockchaincenter

Za kryptomeny s najvýraznejšími výsledkami súčasnosti sú považované projekty DOGE a SHIB. Dogecoin ťaží najmä z nedávnych krokov Elona Muska. Za posledných 90 dní získal tento token zisk viac ako 81 %. Podobné výnosy zaznamenal aj token SHIB. Okrem toho dosiahol oslnivé výsledky natívny token blockchainu Ripple XRP, ktorého vyhliadky v súdnom procese proti SEC-u sú čoraz pozitívnejšie. Na čele tohto rebríčka stoja menej známe projekty TKX a HT. Ak sa dominancia bude naďalej držať pod hranicou 40 %, altcoiny môžu naďalej rásť.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance