Biden skritizoval Muska
Biden skritizoval Muska. Zdroj: Shutterstock.com/Matt Smith Photographer

Americký prezident Joe Biden si plánuje posvietiť na novú akvizíciu Elona Muska. Ostro skritizoval jeho sociálnu platformu Twitter, ktorá údajne vydáva lži. Čo na to Musk?

Biden vs. Musk

Agentúra Bloomberg zverejnila vyhlásenia amerického prezidenta Joe Bidena, ktorý Twitter označil za platformu, ktorá chrlí lži po celom svete. Toto vyhlásenie Biden uviedol počas finančnej zbierky v Chicagu.

To už nemáme na svete žiadnych schopných redaktorov? Ako potom môžeme očakávať, že budú naše deti kvalitne informované? Twitter je platforma, ktorá šíri klamstvá po celom svete,“ uviedol Biden.

Joe Biden
Joe Biden. Zdroj: Shutterstock.com/Marlin360

Tieto komentáre pri tom vyšli na povrch krátko po tom, čo bolo oficiálne oznámené, že Musk kúpil Twitter za viac ako 44 miliárd dolárov.

Prečítaj si tiež: Ďalšia veľká spolupráca je na svete! Technologický gigant Google bude podporovať blockchain Solana

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla nenechal na seba dlho čakať. Hneď po úvodných dňoch prepustil vysokopostavených manažérov a viac ako polovicu zamestnancov Twitteru. Tieto kroky sa však stretli s veľkou kritikou. Americký prezident, ku ktorému sa pridala aj skupina na ochranu občianskych práv, komentovali tento krok ako nešťastný. Obavy vyjadrili najmä z potenciálneho nedostatku ľudí, ktorí sa podieľajú priamo na obsahu platformy.

Kryptomenová komunita však zastáva úplne opačný názor. Muskove kroky vnímajú ako súčasť boja za slobodu prejavu. Uvidíme, aké ďalšie kroky Musk zrealizuje. Očakáva sa, že by mohol byť do predstavenstva Twitteru pozvaný aj generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý by takéto pozvanie neodmietol.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance