Začne PayPal podporovať kryptomeny? Odpoveď vás nepoteší

BITmarkets BITmarkets

John Rainey, CFO platobného systému PayPal, uviedol v rozhovore pre Yahoo Finance, že firma stále váha so zapojením kryptomien do svojho systému.

Bitcoin je nestabilný

CFO PayPalu tiež poukázal na to, že firma predtým umožnila svojim obchodníkom prijímať Bitcoin (BTC). Následne sa však sama mohla presvedčiť o nestabilite tejto kryptomeny. Ak obchodník prijal Bitcoin, zase ho čo najrýchlejšie previedol na stabilnejšiu menu, akou je euro alebo USD.

Bitcoin nie, ale blockchain aj vlastná kryptomena možno áno

Na druhej strane však v rovnakom rozhovore oznámil nasledujúce:

„Máme tímy, ktoré pracujú na blockchaine a kryptomene a chceme sa na tom podieľať v akejkoľvek forme, ktorú by sme mohli v budúcnosti potrebovať. Len si myslím, že teraz je na to ešte skoro.”

Spolupráca s Uberom?

Rainey tiež povedal, že PayPal investoval 500 miliónov USD do dopravnej spoločnosti Uber, pretože tieto dve spoločnosti plánujú spoločne vytvoriť platobnú platformu. Otázka je, o akú platformu vlastne pôjde.

Ďalšie kryptoaktivity PayPalu

V polovici apríla dostal PayPal patent na systém na počítačovú bezpečnosť s názvom „Techniky na detekciu a zmiernenie dopadov ransomvéru na kryptomeny”. Jeho cieľom je zlepšiť detekciu ransomvéru a zabrániť mu v prístupe k súborom používateľov.

V minulom roku spoločnosť PayPal podala ďalšiu patentovú žiadosť. Týkala sa zvýšenia rýchlosti kryptoplatieb pomocou sekundárnych privátnych kľúčov, aby sa skrátila čakacia doba transakcií medzi obchodníkmi a spotrebiteľmi.

Prečítajte si tiež: PayPal prekonal Bitcoin v počte transakcií

Záver

Hoci sa PayPal stále zdráha začať využívať existujúce kryptomeny, technológia blockchainu je pre firmu rozhodne zaujímavá a investuje nemalé financie do jej vývoja. Bude zaujímavé sledovať, akým smerom sa bude uberať tento vývoj. Myslíte si, že PayPal vydá vlastnú kryptomenu? A čo by to znamenalo pre Bitcoin a ostatné kryptomeny? Podeľte sa v komentároch.

Zdroj:
CCN.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Denisa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.