[PREHĽAD TRHU] Bitcoin ďalej rastie! – Blíži sa k silnej rezistencii – Bude mať dostatočné momentum?

BITmarkets BITmarkets

Hlavnou témou dnešného prehľadu trhu bude, ako inak, Bitcoin. Kráľ kryptomien stále dominuje trhu a rastie na úkor altcoinov. Aj keď je nutné dodať, že Ethereum sa tiež snaží držať krok. Zatiaľ čo Bitcoin dnes spravil ~4 % zisk, Ethereum stúplo o cca 2 %. Presné ceny nájdete na našej stránke KMcap.eu.

Už prvý pohľad na graf prezradí, že súčasný rast nie je úplne v pohode. Od prvoaprílovej MEGA pumpy, kedy sme sa v priebehu hodiny dostali zo 4 200 $ až na 5 000 $ sa Bitcoin prakticky nezastavil a dve maličké korekcie, ktoré zaznamenal cestou, naozaj nestoja za reč.

Tak kedy príde tá korekcia?

Disclaimer/Tento článok má informačný charakter a nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Ak máte záujem o názory profesionálov, zvážte najziskovejšie signály v Českej a Slovenskej republike. Prípadne si prečítajte našu najnovšiu analýzu od profi tradera publikovanú zdarma na Kryptomagazine.

1D BTC/USD - Bitfinex - Bollinger Bands

1D BTC/USD – Bitfinex – Bollinger Bands

Dnes som sa rozhodol výnimočne použiť indikátor. Vybral som Bollinger Bands. Ako obchodovať podľa tohto indikátora a čo znamená sa dočítate tu. V každom prípade, Bollinger Bands (rovnako ako aj množstvo ďalších indikátorov) naznačuje, že čoskoro príde väčšia korekcia, pri ktorej pravdepodobne otestujeme spodnú hranu pásma, ktorá pôsobí ako support.

Pamätajme na to, že čo ide hore, musí ísť aj dole. Ja osobne som toho názoru, že súčasnému bull-runu zlomí väz rezistencia na hladine 6 500 – 6 600 $, prípadne okrúhle číslo 7 000 $. V minulosti boli tieto hladiny pre Bitcoin veľmi problémové na rozdiel od pásma 4 400 – 6 000/6 500 $, ktoré Bitcoin vždy relatívne rýchlo preletel.

Môže vás zaujímať: Technická analýza Reného prezradí, kam by sa mohol Bitcoin a Litecoin vydať

A čo dominancia Bitcoinu?

Pomaly, ale isto sa nám blíži leto a minimálne 30 – 50 dňové obdobie akumulácie kapitálu bude potrebné pre ďalší zdravý rast. Ak sa stúpanie unáhli, tak to dopadne rovnako ako v roku 2017 (resp 2018). Čím väčší neprerušený rast, tým väčší pád. Pamätajme na to!

Navyše tu máme ešte otázku dominancie BTC. Index dominancie dosahuje vysokú hodnotu a pri pohľade na historické dáta si môžeme všimnúť, že vždy nasledovala väčšia korekcia. Pokúsil som sa to znázorniť na obrázku dole.

1W BTC/USD vs. dominancia

1W BTC/USD vs. dominancia

V každom prípade je potrebné zohľadniť aj povestnú nepredvídateľnosť Bitcoinu. Takže, nechajme sa prekvapiť, ako to nakoniec dopadne. Ak však budeme aj naďalej stúpať, neskôr nám to trh spočíta aj s úrokmi.

Čo čítať ďalej?

Pozrite si teaser novej show o kryptomenách, ktorú pripravujeme v spolupráci s Brave TV!

Crypto HotView – Stali sme sa hosťami i mediálnym partnerom skvelej relácie o kryptomenách

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.