Bitcoin bude opäť rásť
Bitcoin bude opäť rásť. Zdroj: Shutterstock.com/leksiv a Shutterstock.com/Ground Picture

Začiatok roku sa nesie v duchu nízkej volatility a denné pohyby dokonca dosiahli nižšie percentuálne zmeny v porovnaní s akciovými indexmi. Obchodníci sa snažia zistiť, či súčasný pohyb znamená pre Bitcoin dno. Podľa správy z NewsBTC, Kelvin Svenson našiel kľúčový indikátor, podľa ktorého by Bitcoin mohol opäť začať rásť.

Známy kryptomenový analytik zverejnil vo svojom najnovšom videu analýzu, kde použil indikátor RSI. Bitcoin by sa mal čoskoro vymaniť z odporu, čo by mohlo predstavovať správny vstupný bod. Nakupujúci podľa Svensona začali naberať na sile a dokonca si myslí, že ak cena túto rezistenciu prelomí, definitívne sa korekcia ukončí.

Bitcoin analýza RSI
Bitcoin analýza RSI. Zdroj: Youtube/Kevin Svenson Crypto

K údajnému prelomeniu rezistencie by malo dôjsť už do niekoľkých týždňov. Svenson predpovedá, že Bitcoin sa dostane na cenovú úroveň 21 000 dolárov a mal by dokonca narásť o 25 %. Rovnako aj analytik Michael van De Poppe zverejnil analýzu, kde predpovedá masívny rast Bitcoinu v roku 2023. Cena najväčšej kryptomeny by údajne mala dosiahnuť až 35 000 dolárov, keďže FED bude ustupovať od agresívnej menovej politiky, ako sme vás informovali už skôr.  Ako vrchol ďalšieho bullrunu určil hodnotu 275 000 až 350 000 dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin musí rast potvrdiť

Predpovede analytikov sú zatiaľ nepotvrdené a dokonca nemôžeme počítať ani s nárastom na spomínaných 21 000 dolárov. Prečo? Analýza založená iba na jednom indikátore je riskantná. RSI je indikátor, ktorý pracuje s historickými cenami, a preto reaguje neskôr ako samotná cena. Navyše, určuje iba reverzné oblasti vďaka divergencii.

To znamená, že v súčasnosti pri prelomení rezistencie RSI nemusí okamžite dôjsť k otočeniu primárneho trendu. Tento proces je dlhodobý a indikátor sa používa predovšetkým na identifikovanie lokálnych extrémov a slúži len ako podporný nástroj. Navyše, trh bude v roku 2023 čeliť mnohým rizikám, o ktorých sa môžete dočítať viac v článku Riziká trhu v roku 2023: toto potrebujú investori vedieť. Napriek tomu je pravdou, že cena Bitcoinu chytá krátkodobé bullish momentum.

Mohlo by ťa zaujímať: Ako nízko klesne Bitcoin v roku 2023? Anketa