Bitcoin a BlackRock
Bitcoin a BlackRock. Zdroj: Shutterstock.com/Connect world/Poetra.RH

Jednou z hlavných úloh kryptomien je, aby opäť zaujali inštitucionálnych investorov, ktorí stratili dôveru po udalostiach v roku 2022. Nedávna novinka však naznačuje, že to pre Bitcoin nemusí byť až také zlé. Portál Crypto news flash informoval, že najväčší svetový správca aktív BlackRock pridal vlajkovú kryptomenu do globálneho fondu.

Bitcoin súčasťou najväčšieho fondu

BlackRock je americká nadnárodná spoločnosť, ktorá je považovaná za najväčšieho správcu aktív na svete. Vo svojom globálnom fonde s názvom „Global Allocation Fund“ spravuje viac ako 15 biliónov dolárov. Súčasťou tohto fondu bude po novom aj Bitcoin. Ide o závratnú novinku, ktorá môže výrazne naštartovať prílev kapitálu do sektoru kryptomien a taktiež zvýšiť globálne prijatie digitálnych aktív.

Nie je to prvýkrát, čo spoločnosť BlackRock urobila takýto krok smerom do sektoru kryptomien. V auguste 2022 táto spoločnosť začala spolupracovať s americkou kryptomenovou burzou Coinbase na projekte, ktorý má výrazne uľahčiť vstup inštitucionálnych investorov do tohto odvetvia. Výsledkom bol vznik súkromného spotového fondu Bitcoinu pre veľkých hráčov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Pridanie Bitcoinu do najväčšieho svetového fondu môže predstavovať zlom. Spoločnosti BlackRock by stačilo len približne 0,32 % svojich prostriedkov na to, aby mohla skúpiť všetky bitcoiny v obehu. Tento počet by podľa kryptomenového analytika so pseudonymom Wolf of Alts Street mal byť na úrovni 1,8 milióna BTC, čo pri súčasných cenách predstavuje približne 30 miliárd dolárov.

Prečítaj si tiež: Dobrá správa pre Bitcoin? Americkému doláru hrozí masívny pokles

BlackRock tak môže spustiť vlnu masívneho prílevu kapitálu do tohto sektoru, čo môže vyústiť do konca dlhodobej korekcie. Aj keď budú tieto investície zväčša konzervatívne, s veľkou pravdepodobnosťou ovplyvnia cenu Bitcoinu. Kroky spoločnosti BlackRock môžu do budúcnosti nasledovať ďalšie veľké svetové fondy.