Ethereum: aktivita v sieti rastie
Ethereum: aktivita v sieti rastie. Zdroj: Shutterstock.com/Jin Odin

Fanúšikovia druhej najväčšej kryptomeny na svete majú opäť dôvod na úsmev. Aktivita v sieti Etherea podľa najnovšej správy Coinpage zaznamenala signifikantný rast, čo podporilo aj cenový vzostup na spotovom trhu. Dosiahne Ethereum po dlhej dobe prvé rastúce lokálne maximum?

Podľa údajov od onchain analytickej platformy Santiment, veľkí hráči vykonali až 611 transakcií v priebehu jediného dňa. Následne denné transakcie prekonali hodnotu 1 milióna dolárov. Aj keď sa z dlhodobého hľadiska toto číslo nemusí javiť ako významné, podobná aktivita v sieti v minulosti vždy predpovedala rastúci trend.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ethereum čaká dôležitá udalosť

Aktivita je priamym odzrkadlením dopytu po kryptomene. Bez aktivity nie je možný cenový pohyb. Nedávne cenové prepady spôsobili, že investori nakupujú altcoiny, kým je ešte čas. Nikto totižto nevie, či trh už dosiahol dno. Podobné nákupy v dlhodobom horizonte spôsobujú pokles dominancie Bitcoinu, o čom sme vás informovali už dávnejšie.

Pre cenu Etherea bude v neposlednom rade v roku 2023 kľúčové odomknutie ETH zo stakingu po Šanghajskom hard forku. O tejto udalosti sa môžete dočítať viac v článku Prichádza hromadný predaj Etherea? O tomto údaji by ste mali vedieť.

Trhová cena ETH sa v čase písania článku nachádza na hodnote 1 264 dolárov a pokračuje v rastúcom trende. Cenový cieľ je určený na hladine 1 450 dolárov. Podľa údajov z Coinmarketcap sa denné objemy obchodov pohybujú na úrovni 4,6 miliardy dolárov a trhová kapitalizácia sa vyšplhala na hodnotu 154,8 miliárd dolárov.

Prečítaj si tiež: Pozor na tieto faktory v roku 2023 – kryptomeny čaká ťažké obdobie