Zabudnime na SEC a ETF – Švajčiarska burza ponúka regulované Ethereum ETP!

Kategorie: Novinky
burza_win

Podľa internetových stránok Six Group, začala popredná švajčiarska SIX Swiss Exchange ponúkať Ethereum ETP. Stalo sa tak dnes 5.3.2019.

Čo je ETP – (Exchange traded products)

Ide o druh cenného papiera. ETP sú ocenené tak, že hodnota pochádza z iných investičných nástrojov, ako je komodita, mena, cena akcií alebo úroková sadzba. V tomto prípade pôjde o cenu vybranej kryptomeny.

Predchádzajúce správy sa potvrdzujú:

Švajčiarska burza cenných papierov umožní obchodovať kryptomenové ETP

Ethereum ETP bolo skupinou SIX Group oznámené v novembri 2018. SIX Swiss Exchange tvrdí, že ponúkne až päť krypto ETP vrátane Bitcoinu (BTC), Ripple (XRP), Bitcoinu Cash (BCH), Litecoinu (LTC) a Etherea.

Vďaka švajčiarskemu startupu Amun AG bude nový ETP predávaný pod indexom AETH. Poplatok za správu bude 2,5 %.

kapitulacia bitcoin

Zdroj: https://www.six-group.com

Predpokladá sa, že Ethereum ETP získa 16,7 % podiel z celku, zatiaľ čo Bitcoin by mal predstavovať približne polovicu aktív ETP. Spoločnosť Ripple, ktorá je v súčasnej dobe treťou najväčšou krypotmenou, dostane priestor 24,4 %, zatiaľ čo Bitcoin Cash a Litecoin budú mať „len“ 5,2 % a 3 % podiel.

Dokončenie novej platformy sa očakáva ku koncu leta.

Čo čítať ďalej?

Švajčiarska Dukascopy bank bude spolupracovať s krypto zmenárňou Bitstamp

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.