Zabudnime na SEC a ETF – Švajčiarska burza ponúka regulované Ethereum ETP!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Podľa internetových stránok Six Group, začala popredná švajčiarska SIX Swiss Exchange ponúkať Ethereum ETP. Stalo sa tak dnes 5.3.2019.

Čo je ETP – (Exchange traded products)

Ide o druh cenného papiera. ETP sú ocenené tak, že hodnota pochádza z iných investičných nástrojov, ako je komodita, mena, cena akcií alebo úroková sadzba. V tomto prípade pôjde o cenu vybranej kryptomeny.

Predchádzajúce správy sa potvrdzujú:

Švajčiarska burza cenných papierov umožní obchodovať kryptomenové ETP

Ethereum ETP bolo skupinou SIX Group oznámené v novembri 2018. SIX Swiss Exchange tvrdí, že ponúkne až päť krypto ETP vrátane Bitcoinu (BTC), Ripple (XRP), Bitcoinu Cash (BCH), Litecoinu (LTC) a Etherea.

Vďaka švajčiarskemu startupu Amun AG bude nový ETP predávaný pod indexom AETH. Poplatok za správu bude 2,5 %.

kapitulacia bitcoin

Zdroj: https://www.six-group.com

Predpokladá sa, že Ethereum ETP získa 16,7 % podiel z celku, zatiaľ čo Bitcoin by mal predstavovať približne polovicu aktív ETP. Spoločnosť Ripple, ktorá je v súčasnej dobe treťou najväčšou krypotmenou, dostane priestor 24,4 %, zatiaľ čo Bitcoin Cash a Litecoin budú mať „len” 5,2 % a 3 % podiel.

Dokončenie novej platformy sa očakáva ku koncu leta.

Čo čítať ďalej?

Švajčiarska Dukascopy bank bude spolupracovať s krypto zmenárňou Bitstamp

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.