Začnú Rusi nakupovať krypto vďaka novému zákonu?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Ruský parlament prijal v druhom čítaní návrh zákona „O digitálnych finančných aktívach”, ktorého cieľom je formulovať národnú legislatívu o kryptomenách. Informácia bola zverejnená na internetovej stránke parlamentu v utorok 5. marca.

Ruská Štátna duma prijala pozmeňovacie návrhy k Občianskemu zákonníku Ruskej federácie o digitálnych právach, ktorý poskytuje regulačný rámec v oblasti digitálnej ekonomiky.

Návrh zákona „O digitálnych finančných aktívach”, schválený v prvom čítaní zo strany Štátnej dumy v máji, vyvolal v rámci ruského právneho prostredia veľa diskusií.

Dnešnému schváleniu zákona v druhom čítaní predchádzalo vystúpenie ruského prezidenta Vladimíra Putina. Ruský prezident minulý týždeň apeloval na vládu, aby urýchlila prijatie regulácie digitálnych aktív, a to do júla 2019.

Písali sme: Ruský prezident žiada vládu, aby prijala kryptoregulácie do leta

Vjačeslav Volodin, predseda Štátnej dumy a spoluautor návrhu zákona zdôraznil, že prijaté zmeny majú za cieľ vyriešiť problémy súvisiace s konceptom digitálnych práv. Povedal tiež:

„Po prijatí zákona dostanú občania a právnické osoby ďalšie záruky, ktoré im umožnia aktívnejšie sa podieľať na rozvoji ekonomiky budúcnosti.”

Prečítajte si tiež: Ruská štátna kryptomena krytá ropou je v poslednej fáze testovania

Vyzerá to, že Rusko to s kryptomenami myslí naozaj vážne, avšak za podmienky, že bude mať všetko pod kontrolou štát. Čo sa týka kryptomeny krytej ropou, jedna taká už tu je. Viac si môžete prečítať v niektorom z našich článkov o Petre.

Vývoj v Rusku budeme ďalej sledovať. Otázka je, ako veľmi ovplyvní prijatie zákona chuť Rusov nakupovať kryptomeny. Čo myslíte, dôjde k masívnemu nárastu nákupov?

Čo čítať ďalej?

Všetko, čo vieme o Facebook coine – Ohrozí Bitcoin?

Zdroj:
cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.