Mnohé kryptomeny nezaznamenali objem
Mnohé kryptomeny nezaznamenali objem. Zdroj: Shutterstock.com/Joyseulay

Počet kryptomien z dlhodobého hľadiska stále rastie, no nie všetky kryptomeny majú reálny prínos. Mnoho z nich totižto nezaznamenalo žiadny objem obchodov podľa údajov od Nomics. Dôvodom ale môže byť aj stále prebiehajúci klesajúci trend, počas ktorého sa veľa projektov snaží udržať nad vodou.

Poskytovateľ kryptomenových údajov Nomics informuje, že až 12 100 kryptomien v roku 2022 nemalo žiadny objem obchodov aspoň jeden mesiac. Bloomberg opísal tieto projekty ako „zombie“, keďže nie sú technický mŕtve, ale ani sa neobchodujú.

Vysoký rast počtu nových kryptomien bol zaznamenaný práve v roku 2021, keď sa mnohé kryptomeny dostali na rekordné maximá. Práve počas rastúceho trendu sú mnohé projekty motivované a sentiment na trhu je pozitívny.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Rok 2022 je pre mnohé kryptomeny posledný

Úplne iný obraz nám poskytuje súčasný rok 2022, počas ktorého globálnu ekonomiku trápia makroekonomické ťažkosti. Vysoké tempo rastu inflácie spôsobilo, že mnoho investorov dalo ruky preč od rizikových aktív ako sú kryptomeny. Okrem toho sa čoraz viac objavujú podvodné projekty, ktoré chcú od ľudí iba vytiahnuť peniaze. V neposlednom rade kryptomenám neprospel ani kolaps kryptomeny LUNA, ktorý pripravil investorov o miliardy a zintenzívnil diskusie o potrebe regulácií v tomto sektore.

Kryptomeny s nulovým mesačným objemom
Kryptomeny s nulovým mesačným objemom. Zdroj: Tokenist.com

Rok 2022 je preto pre mnohé projekty posledným rokom. Nespočet projektov sa snaží udržať svoju činnosť počas pretrvávajúceho klesajúceho trendu. Výsledkom je, že počet kryptomien s nulovým mesačným objemom v roku 2022 je vyšší ako za všetky predošlé roky dohromady.

Počet kryptomien s minimálne jedným mesiacom bez objemu obchodovania je viac ako dvojnásobný v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi dohromady. Pre porovnanie, v roku 2018 bolo takýchto kryptomien len 136 a v roku 2019 len 766.

Podľa údajov Nomics len 13 800 kryptomien zaregistrovalo určitý objem za posledných 24 hodín. Mnoho z nich zaznamenalo veľmi nízky objem obchodovania, ako napríklad Terra Classic. Zdá sa, že veľa kryptomenových projektov bude musieť prežiť nové extrémne minimá, aby mohli v budúcnosti zaznamenať nové maximá. Na druhej strane, mnohé z nich túto krypto-zimu neprežijú a zaniknú.

Mohlo by ťa zaujímať: Tvorca Stock-to-flow kupuje dno Bitcoinu. Je jeho model stále platný?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance