Rusko povolí využívanie BTC
Rusko povolí využívanie BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Rusko sa odhodlalo zrealizovať krok, ktorý môže zvýšiť globálne prijatie kryptomien. Umožní totiž využívanie BTC a iných kryptomien v medzinárodných obchodoch.

Rusko povolí používanie BTC

Riaditeľ ruského ministerstva financií uviedol, že sa Rusko nakoniec rozhodlo povoliť využívanie Bitcoinu a iných kryptomien v medzinárodnom obchode. Kryptomeny sa budú podľa jeho slov môcť využívať v akejkoľvek sfére priemyslu bez obmedzení.

Chystáme sa povoliť medzinárodné využívanie kryptomien pre všetky priemyselné odvetvia, a to bez akýchkoľvek obmedzení,“ uviedol Ivan Čebeskov, riaditeľ odboru finančnej politiky ministerstva financií.

Ministerstvo je tomuto kroku plne otvorené. Opačný názor však vyjadrila ruská centrálna banka. Neobmedzený tok pre prijímanie BTC nie je podľa banky úplne vhodným krokom.

Centrálna banka chce vytvoriť plnohodnotnú infraštruktúru pre obeh digitálnych mien v Rusku. Budeme to ešte celé konzultovať,“ uviedol Čebeskov.

Prečítaj si tiež: Tvorca Stock-to-flow kupuje dno Bitcoinu. Je jeho model stále platný?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Centrálna banka tak bude jasne uprednostňovať širší regulačný záber. Tento postup sa však nezhoduje s rozhodnutím ministerstva financií.

Sme presvedčení, že potrebujeme lokálnu kryptomenovú infraštruktúru. V prvom rade na ochranu záujmov občanov. Chceme taktiež kontrolovať, ako sa digitálne meny využívajú a hlavne, kedy je to legálne a kedy nie,“ uviedol Čebeskov.

Prezident Vladimír Putin apeloval na obe inštitúcie, aby sa čo najskôr dohodli a nepremeškali tak možnosť zvýšiť silné postavenie Ruska v oblasti digitálnych mien. O tejto politike svedčí aj projekt digitálneho rubľa, ktorý má byť údajne spustený v apríli 2023.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance