Elon Musk kúpi Twitter
Elon Musk kúpi Twitter. Zdroj: Shutterstock.com/Sergei Elagin

Zdá sa, že sa kauza Elon Musk vs Twitter opäť rozhýbe. Generálny riaditeľ Tesly sa totiž rozhodol, že sa opäť pokúsi kúpiť túto sociálnu platformu. Dogecoin na správu reagoval rastom.

Elon Musk opäť rozhýbal Dogecoin

Najbohatší muž planéty je opäť ochotný kúpiť Twitter. Na základe tejto správy dosiahol memecoin DOGE zisk viac ako 10 %. Musk tak s veľkou pravdepodobnosťou odkúpi sociálneho giganta s cenou 54,2 dolára za akciu.

S informáciou o kúpe Twitteru prišla agentúra Bloomberg. Muskovi právnici údajne odoslali predstaviteľom platformy list, v ktorom navrhli kúpu za pôvodnú cenu, teda 54,2 doláru za jednu akciu. Nie je to tak prvýkrát, čo Dogecoin takto zareagoval na Elona Muska.

DOGE/BUSD
DOGE/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež: Pracuje Elon Musk na kryptomene pre osadníkov na Marse?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Je tak vysoko pravdepodobné, že sa prípad už úspešne skončí. Pôvodný návrh na odkúpenie bol zrealizovaný ešte v apríli. Predstavenstvo sociálnej platformy vtedy celú transakciu zablokovalo. 44 miliárd je však príliš lákavá ponuka na to, aby bola odmietnutá. Musk na svojom twitterovom účte uviedol, že kúpa tejto platformy povedie k vytvoreniu „aplikácie pre všetko“, ktorú pomenoval záhadným označením „X“

Musk predtým urobil krok vzad a ako dôvod uviedol nedostatočné informácie o spamových účtoch, ktoré vraj tvoria podstatnú časť požívateľov na Twitteri. Následne sa odohralo viacero sporov a obvinení.

Akcie Twitteru
Akcie Twitteru, 30m TF. Zdroj: TradingView

Nie je teda úplne jasné, čo nakoniec presvedčilo Muska, aby Twitter kúpil. Po tejto informácii však nevzrástol iba Dogecoin, ale aj akcie Twitteru, a to o viac ako 23 %.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance