Ripple je v historicky najsilnejšej finančnej pozícii
Ripple je v historicky najsilnejšej finančnej pozícii,zdroj: www.shutterstock.com/sommthink

Známa spoločnosť vo svete kryptomien, Ripple, sa nevzdáva a napriek súdnemu sporu s Komisiou pre cenné papiere (SEC) napreduje.

Ripple oznámil odkúpenie akcií za 200 miliónov dolárov. Toto rozhodnutie posunie technologickú spoločnosť k rekordne vysokej hodnote, a to konkrétne na slušných 15 miliárd dolárov!

Mohlo by ťa zaujímať: Kryptomena BitTorrent (BTT) – čo to je a čo od nej očakávať?

Ripple sa pomaly vracia do hry!

V decembri roku 2019 spoločnosť Ripple získala 200 miliónov dolárov v kole financovania série C s investičnou spoločnosťou Tetragon Financial Group so sídlom v Spojenom kráľovstve. Tá vystupovala ako hlavný investor spolu s ďalšími účastníkmi ako SBI Holdings a Route 66 Ventures.

V decembri 2020 však Komisia pre cenné papiere (SEC) podala finančnú žalobu vo výške 1,3 miliardy dolárov proti Ripple Labs, ako aj proti spoluzakladateľovi Chrisovi Larsenovi a výkonnému riaditeľovi Bradovi Garlinghouseovi. Týchto pánov regulátor obviňuje z používania natívneho tokenu XRP ako nelicencovaného digitálneho majetku.

Spoločnosť Tetragon zažalovala spoločnosť Ripple začiatkom januára 2021 v snahe uzákoniť svoj zmluvný záväzok klauzuly o spätnom odkúpení vo výške ich nezverejnenej sumy investícií.

Avšak o tri mesiace neskôr súd rozhodol v prospech Ripplu a ukončil finančný spor.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Vráti sa XRP silnejší ako predtým?

Rozhodnutie dobrovoľne odkúpiť akcie od spoločností Tetragon, SBI Holdings a Route 66 Ventures znamená, že Ripple sa snaží posilniť svoju pozíciu. Garlinghouse sa o tejto situácii vyjadril na svojom Twitteri:

„Bez ohľadu na zložité obdobie, rok 2021 bol pre nás najlepší rok v histórii.“

Brad Garlinghouse vidí optimisticky budúcnosť RippleNet a Ripple X. Tie majú za cieľ zvýšiť užitočnosť XRP Ledger v rade rozvíjajúcich sa sektorov. Ide najmä o nezameniteľné tokeny (NFT), digitálne meny centrálnej banky (CBDC), ako aj o interoperabilné a viacreťazcové funkcie.

XRP momentálne stojí 0,625 USD. Svoje ATH dosiahol token v júli 2018, keď sa obchodoval za 3,3778 USD.

Čítaj ďalej: Bank of America: „Prijatie digitálneho dolára (CBDC) je nevyhnutnou evolúciou“