Volume na tradičných burzách kleslo na minimum – Bitcoin Futures stále nadpriemerné

BITmarkets BITmarkets

Obchodná aktivita po fenomenálnom začiatku mesiaca relatívne rýchlo utíchla. Tradičné burzy s fyzickými kryptomenami hlásia relatívne malé čísla. Celkovo sa na trhu s Bitcoinom zobchodovalo 240 miliónov dolárov. Binance si s viac než sto miliónmi drží náskok pred druhým Bitfinexom ($ 34,3 mil) a tretím Bitstampom ($ 27,6 mil). Na štvrtom mieste je v tesnom závese Coinbase ($ 27,1 mil) a prvú päťku uzatvára Kraken ($ 22,7 mil).

Štatistiky berieme zo stránky bitcointradevolume.com, kde nájdete skutočné dáta o zobchodovaných Bitcoinoch na overených burzách. Bohužiaľ, väčšina búrz s kryptomenami fejkuje svoje volume, aby tak prilákali viac zákazníkov. Volume zo stránok typu coinmarketcap teda nemožno brať vážne. Podľa štúdie spoločnosti Bitwise je cca 95 % celkového volume na krypto trhu zmanipulované. Viac info tu.

Volume na regulovaných burzách stále veľmi vysoké

Na druhej strane tu máme Bitcoin Futures na regulovaných burzách CME a CBoE. Tieto burzy na konci roka 2017 zalistovali tieto deriváty a odvtedy sa stali obľúbeným nástrojom mnohých obchodníkov.

Nedávno sme informovali o zvýšenej obchodnej aktivite na týchto burzách a zaujímavé je, že táto aktivita neutícha ani dva týždne po prvoaprílovej pumpe. Objemy na CME dnes zase presiahli 200 miliónov dolárov, čo je dvakrát viac, ako na Binance!

Bitcoin Futures na CBoE sa dnes tiež celkom pekne obchodujú. Za posledných 24 hodín sme zaznamenali objem až 5 miliónov dolárov, čo je viac, ako v prípade Bittrexu a Poloniexu.

Čo čítať ďalej?

[ANALÝZA] Prichádza korekcia trhu! Kam až môže padnúť Bitcoin? – graf od René C.