Vitalik Buterin v TIME 100
Vitalik Buterin. Zdroj: Shutterstock, Alexey Smyshlyaev

Pred nedávnom si mohol zachytiť, že vyšiel prestížny zoznam Time 100. Je to rebríček sto najvplyvnejších ľudí na svete. Nájdeš v ňom mená ako Time Cook zo spoločnosti Apple, Elon Musk z Tesly či prvú ženu, ktorá stojí na čele Svetovej obchodnej organizácie Ngozi-Okonjo-Iweala. No v rebríčku sa objavilo aj meno, ktoré je vo svete kryptomien veľmi známe – Vitalik Buterin. Ten si toto miesto právom zaslúži.

Prečítaj si tiež: Denný odliv 1,2 miliardy $ v ETH za jediný deň – porastie cena tokenu?

Vitalik Buterin členom prestížneho rebríčka

Pre svet kryptomien urobil zakladateľ Etherea naozaj veľmi veľa. Do rebríčka ho nominoval jeden so zakladateľov Redditu, Alexis Ohanian, ktorý je z práce Buterina naozaj nadšený.

„Žiadna iná osoba by nedokázala prísť na všetky spôsoby využitia Etherea, ale na jeho spôsob bol potrebný nápad jedného človeka. Odtiaľ sa otvoril nový svet a vznikli nové spôsoby využitia technológie blockchain. Či už ide o rôzne startupy ako Sorare, ktoré znovu vracajú lesk fantasy športu, alebo používateľov Rainbow, ktorí prezentujú svoje zbierky NFT tokenov, nič z toho by neexistovalo bez Vitalikovej tvorby.”

Aký je však hlavný faktor úspechu?

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Veľký vývojár

Buterin je častokrát označovaný za najväčšieho staviteľa vo svete kryptomien. Je to logické. Stojí totiž za komunitou s hodnotou 400 miliárd dolárov, ktorá v sebe ukrýva veľké množstvo DeFi projektov, ktoré dokážu meniť ľuďom životy. Buterinovi sa v podstate podarilo rozbehnúť jeden z najgeniálnejších blockchainov.

Môže ťa zaujímať: Kvôli týmto chybám ľudia prerábajú na kryptomenách – vyhni sa im!

Využitie siete ETH je obrovské. Cez platobné riešenia, oblasť nehnuteľností, riadenie dodávateľských reťazcov, hlasovania, ochrany súkromia, štatistiky a mnoho ďalších využití. Aktuálne na svete existuje cez 3,5 milióna registrovaných DeFi projektov a viac ako 2 000 DApps, ktoré pracujú na sieti ETH.

Je mnoho osobností, ktoré by si jednoznačne zaslúžili miesto v tomto rebríčku, no Vitalik jednoznačne vyčnieva. Buterin prežíva životnú ságu snov, keď sa ako 27-ročný stal kryptomiliardárom a okrem toho sa dostal prestížneho rebríčka ako jediný zástupca sveta kryptomien. Popri Buterinovi osoby ako Satoshi Nakamoto, Charles Hoskinson a mnoho ďalších ľudí urobili pre svet kryptomien taktiež naozaj neoceniteľné veci, preto si aj oni zaslúžia poctu a rešpekt.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre