Vitalik Buterin. Zdroj: Shutterstock.com/Alexey Smyshlyaev

Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin v nedávnom rozhovore so Sumiko Tan, výkonnou redaktorkou The Straits Times, poradil účastníkom trhu a investorom, aby uprednostnili investovanie do „jednoduchších vecí“. Uprostred kryptomenovej zimy Vitalik poradil investorom, ako prečkať toto obdobie, po ktorom by malo nasledovať opäť zhodnotenie digitálnych aktív.

Buterin sa priznal, že cenu Etherea veľmi nesleduje a nad cenami kryptomien vôbec nešpekuluje. Investori by sa mali zamerať na stratégiu dlhodobejšieho držania kryptomien a vyhnúť sa krátkodobým špekuláciám.

Investor nie je schopný kopírovať z dlhodobého hľadiska trendy na kryptomenovom trhu a dokonca ani na žiadnom inom. Nie je reálne, aby každý nákup bol realizovaný na minime a každý predaj na maxime. Z krátkodobého hľadiska môže mať investor šťastie z kopírovania trhu, ale z dlhodobého je to nemožné.

Ak by sme mali nasledovať odporúčanie Buterina, jednou z možných stratégií by bola DCA (dollar cost averaging), keď investor nakupuje v pravidelných intervaloch a nestará sa o trhovú cenu. Druhou možnosťou by mohlo byť dokupovanie práve počas veľkých výpredajov za krátky čas, podobne ako to bolo naposledy pri krachu kryptomenovej burzy FTX.

Ethereum: spotová cena
Ethereum: spotová cena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Vitalik Buterin chváli komunitu

Na otázku, či má Buterin obavy z potenciálneho využívania Etherea na nekalé účely, kanadský programátor povedal, že stále dochádza k mnohým hackom decentralizovaných financií (DeFi). Vyzdvihol však komunitu Etherea, ktorá podporuje pozitívne stránky vývoja a oponuje, ak sa vyskytnú nejaké nedostatky.

Bitcoinovú komunitu na druhej strane kritizoval za to, že si zamiluje okamžite každého, kto je bohatý a mocný a podporuje Bitcoin. Príkladom je salvádorský prezident Nayib Bukele, ktorý je veľkým fanúšikom Bitcoinu, ale zároveň v krajine vládne tvrdou rukou.

Mohlo by ťa zaujímať: Tieto spoločnosti najviac zasiahne kolaps FTX. Máte v nich svoje peniaze?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance