4 podhodnotené akcie. Zdroj: shutterstock.com/vectorfusionart

V dnešnom článku sa spoločne pozrieme na 4 akcie, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú ďaleko od svojich maxím a predstavujú pre investorov príťažlivú investíciu z dlhodobého hľadiska.

1. Tesla

Firma miliardára Elona Muska, ktorá sa špecializuje na vývoj a výrobu elektromobilov, zaznamenala počas posledného rastúceho trendu na trhoch väčšie zhodnotenie. Dôvodom je aj väčší záujem o ekologicky a environmentálne prijateľnejšie možnosti dopravy, ako je doprava postavená na fosílnych palivách. Akcie Tesly (TSLA) od svojich minuloročných maxím klesli z hodnoty 413 dolárov za akciu na súčasných 183,2, čo je prepad o viac ako 50 %. Podľa analytika Harisa Anwarasúčasné oslabenie akcií ponúka atraktívny vstupný bod,“ ktorý umožňuje investorom kúpiť akcie spoločnosti vo výpredajovej cene.

Graf na dnes: TSLA. 1W
Graf na dnes: TSLA. 1W. Zdroj: Tradingview

2. Apple

Negatívne makroekonomické fundamenty zasiahli aj akcie spoločnosti Apple, ale nie tak výrazne, ako napríklad Teslu. Od svojho maxima z decembra 2021 klesla cena Applu v júni 2022 na nižšie minimum (131 dolárov za akciu, pokles takmer o 27 %), ale odvtedy je cena vyššie. V čase písania článku sa obchoduje za 151,07 dolára, čo je pokles od maxima 16 %. Firma tak predstavuje vysokú odolnosť voči spoločenským udalostiam, ktoré hýbu globálnou ekonomikou a financiami. Odolnosť a istotu predstavujú aj hospodárske výsledky Applu za 3. kvartál. Príjmy firmy vzrástli o 12 % na 19,6 miliardy dolárov. Cenový nárast akcií tiež prekonal predikcie analytikov, čo potešilo investorov.

Graf na dnes: Apple
Graf na dnes: Apple

Čítaj tiež: Najbohatší ľudia na svete varujú pred ekonomickou krízou. Čo očakávajú v budúcom roku?

3. Airbnb

Do nášho zoznamu pridávame aj akcie firmy Airnbn, ktorá sa špecializuje na sprostredkovanie prenájmu a ubytovania. Spoločnosť využívajú ľudia po celom svete a je obľúbenou službou dovolenkárov a turistov, ktorým uľahčuje ubytovanie v neznámej destinácii. Akcie ABNB sa výrazne prepadli, čo nie je nič prekvapivé, keďže pandémia COVID-19 sa výrazne podpísala na poklese záujmu ľudí o turizmus. Súčasná vojna na Ukrajine tiež komplikuje cestovanie. Ďalšími faktormi je rastúca inflácia po celom svete, ktorá okresáva finančné rezervy ľudí a tí, logicky, menej míňajú na dovolenky.

Klesajúce sadzby ruka v ruke s poklesom inflácie môžu pozitívne ovplyvniť záujem dovolenkárov, čo sa prejaví aj rastom záujmu o akcie Airbnb. Napriek súčasnej kríze sa spoločnosti darí a drží si vysokú úroveň oproti konkurencii a hotelom.

Graf na dnes: ATVI. 1W
Graf na dnes: ATVI. 1W. Zdroj: Tradingview

4. Blizzard

Ďalším technologickým gigantom, ktorý si drží nielen pevnú základňu akcionárov, ale aj odoláva kríze, je firma Activision Blizzard, ktorá sa špecializuje na vývoj a distribúciu hier a video hier. Cena akcie spoločnosti sa v roku 2021 vyšplhala až na 103 dolárov a v súčasnosti je od svojho minuloročného maxima vzdialená o 26 %. Aj Blizzard v 3. kvartáli vykázal väčší zisk, ako sa očakávalo, čo svedčí o stabilnom aj rastúcom záujme hernej komunity o produkty firmy. Predpokladalo sa, že zisk na akciu bude približne 0,42 dolára, ale výsledky priniesli investorom až 0,55 dolára za akciu.

Záverečné slovo

Vyššie uvedené spoločností predstavujú relatívne stabilnú a konzervatívnu investíciu. V prípade Tesly by mali investori počítať aj so zvýšenou volatilitou, no pri ostatných výnosy v horizonte rokov rastú. Investície v týchto akciách z vás síce neurobia milionárov, ale uchránia vaše peniaze viac, ako ktorákoľvek banka či sporiaci účet.

Investovali ste alebo investujete do niektorej z vyššie uvedených akcií? Aký máte na tieto firmy pohľad? Podeľte sa o svoj názor v komentári.

Čítaj tiež: Aktuálne: Ekonomická situácia v Európe sa zhoršuje, inflácia trhá nové rekordy

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance