Vieme, koľko firma Coinbase zarobila v roku 2018 – menej, než sa pôvodne predpokladalo!

BITmarkets BITmarkets

V októbri 2018 Bloomberg publikoval článok s tvrdením, že Coinbase predikuje zisk 1,3 miliardy dolárov v roku 2018. Podľa bližšie nešpecifikovaných dokumentov mal Coinbase tento zisk vytvoriť vďaka poplatkom na zmenárni a burze a vďaka profitu z kryptomien, ktoré drží.

Môže vás zaujímať: [NÁVOD] Ako obchodovať Bitcoin Futures na CME

Aký je teda skutočný zisk firmy Coinbase za rok 2018?

Podľa najnovších informácií má toto číslo k realite veľmi ďaleko. Agentúra Reuters 18. apríla zverejnila svoj odhad založený na zisku Coinbasu mimo USA. Podľa registrácie v britskom podnikovom registri to bolo približne 154 miliónov eur ($ 172 mil). Konateľ firmy Coinbase pritom v minulosti vyhlásil, že zisk firmy mimo USA je takmer tretina celkového zisku.

Z týchto informácií už nie je problém získať dobrý odhad celkového zisku za rok 2018, ktorý by mal dosahovať cca 460 miliónov eur, resp. ľahko viac než pol miliardy dolárov. To je o 60 % menej, než odhad Bloombergu z októbra 2018! Ako je to možné?

Ďalšie novinky o firme Coinbase nájdete tu.

Prečo nevyšla predikcia z októbra 2018?

Dôvodov tak veľkého rozdielu môže byť niekoľko. Jedným z nich sú určite nepresné informácie. Bloomberg mal pred pol rokom prístup k iným dátam a je otázne, nakoľko boli spoľahlivé.

Druhým dôvodom tak veľkého rozdielu by mohol byť masívny prepad hodnoty Bitcoinu a ďalších kryptomien na konci minulého roka. Pokles z 6500 $ na 3200 $ určite zasiahol aj Coinbase. Aj správa z Bloombergu predsa hovorí, že Coinbase generuje časť svojich ziskov držaním (resp. obchodovaním) kryptomien. Zopár zlých rozhodnutí mohlo spôsobiť, že firma v zime prišla o stovky miliónov dolárov.

Tak ako tak, čistý zisk pol miliardy vôbec neznie zle. Coinbasu sa očividne darí, rovnako ako aj ďalším kvalitným kryptofirmám. My v Kryptomagazine rozhodne odporúčame zaregistrovať sa na Coinbase a na obchodovanie používať burzu Coinbase Pro. Návod nájdete tu.

Čo čítať ďalej?

Teraz je najlepší čas začať ťažiť! Viete prečo?