VIDEO – Tento Bitcoin ATM sa zbláznil! – pozrite ako zo seba chrlí fiat

0

Potom, čo sme vám dnes priniesli naozaj zaujímavý rozhovor o Bitcoine pre vás máme prichystaná aj jednu bizarnosť spojenú s ATM. A tou je Bitcoin automat, ktorý je „alergický“ na fiat peniaze. Samozrejme, že to myslíme ako vtip, ale pomerne zaujímavá udalosť sa udiala v Londýne, kde sa z ničoho nič začali z jedného Bitcoin automatu chrliť peniaze. Vôbec to nie je prekvapujúce, keďže presne tento automat mal problémy už v minulosti.

Bitcoin za 1 milión dolárov? Toto sú dôvody, prečo to nemusí byť nereálne

Bizarnosť, aká sa vidí len málokedy

Táto zvláštna situácia sa odohrala priamo v Londýne v obchodnom centre Bond Street. Z Bitcoin automatu tam začali lietať fiat peniaze. Či išlo o hack alebo o chybu v stroji je nateraz nejasné. Ako však môžete vidieť aj vo videu hore, ľudia peniaze nechali tak a dokonca ich zbierali do tašky (dúfame, že preto, aby ich vrátili majiteľom automatu a nie pre seba).

Daný automat patrí jednému poľskému start-upu (pomenovaný naozaj trefne Shitcoins Club). Ten vlastní celkom 12 automatov, pričom väčšina z nich sa nachádza práve vo Veľkej Británii. Problémy s daným automatom však boli už mesiac predtým. Vtedy sa na displeji zobrazovali dokonca až privátne kľúče. A v kryptomenovom svete to teda vôbec nie je bezpečné.

V žiadnom prípade nekupujte Bitcoin! Radia klientom americké banky

Z automatu mohlo vypadnúť až 30 000 libier

Shitcoins Club má patriť medzi jednu z mála spoločností, ktoré vlastnia Bitcoin ATM, ktoré sú schopné uchovávať pomerne vysoké čiastky peňazí. Dokonca na ich webstránke sa viete pozrieť, koľko peňazí sa v danom okamihu v automate nachádza, aby ste mohli (v prípade potreby) danú čiastku vytiahnuť.

Zvyčajne majú mať tieto automaty približne 20 000 libier. No práve daný automat v Londýne mal mať v čase poruchy (alebo hacku) zhruba 30 000 libier. Čiastka to určite nie je zanedbateľná, mohlo však ísť (zo strany tímu) aj o pokus o zviditeľnenie. Takáto vec vie spraviť rozruch a ako sa hovorí, aj zlá reklama je stále reklama.

Záver

Aj takéto zaujímavosti nám prináša kryptomenový svet. Keďže ide stále o pomerne nový sektor, zaváhania sa určite môžu stať. Bitcoin automatov je zatiaľ na celom svete iba minimum. Aj napriek tomu evidentne vedia zaujať pozornosť. To sa podarilo aj tomuto automatu zo spoločnosti Shitcoins Club (nedá mi, ale musím sa pousmiať nad tým názvom a kvalitou ich výrobkov). Dúfajme, že sa takéto veci viac opakovať nebudú, pretože by krypto ATM mohli byť svedkami kritiky zo strany verejnosti. To by nepomohlo určite nikomu.

Čo čítať ďalej?

Pohľad ekonóma – Ekonomika kolabuje, ale akcie rastú – Je to recept na katastrofu?

Zdroj:
trustnodes.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.