bitcoin milión dolárov

Zlato a kryptomeny sú aktíva, ktoré majú dosť odlišnú štruktúru v porovnaní s akciami a forexom. Zatiaľ čo kapitalizáciu takzvaných štandardných aktív môžu banky a investori nafukovať donekonečna, v prípade kryptomien a komodít to nie je možné.

Zlato, BTC a ropa sú ešte hodnotnejšie, ako si myslíme

Väčšina kryptomien, hlavne BTC majú vo svojom kóde jasne stanovené, že nikdy v obehu nebude viac mincí, ako bolo dopredu dohodnuté. V prípade BTC to nebude viac, ako 21 miliónov. To znamená, že nebude inflačný. Rovnako tak množstvo nevyťaženého zlata po niekoľkých desiatkach rokov nebude nekonečné.

Taktiež, ako v prípade BTC, dôjde k momentu, kedy bude vyťažené maximálne množstvo tejto komodity. O dosť horšie je to v prípade ropy. Taktiež už počas tohto desaťročia sa môže stať vzácnou komoditou, ložísk je síce dosť, ale nie je ich nekonečno. V tomto prípade sa ale málokedy ropa uchováva na nasledujúce obdobia, ako je to v prípade zlata. Na 99% sa okamžite spracuje do inej podoby.

Bitcoin, ropa a zlato. Áno, sú to dosť odlišné aktíva, ktoré majú rôzne využitie. Majú však jedno spoločné. Ide o aktíva udržateľnej hodnoty. Nedajú sa teda vytvoriť z ničoho, čiže máme istotu, že sa neznehodnotia.

Bitcoinu v raste bránia banky! Odhovárajú svojich klientov od kúpy kryptomien – V žiadnom prípade nekupujte Bitcoin! Radia klientom americké banky

Bitcoin za 1 milión dolárov? Možno už čoskoro!

Podľa generálneho riaditeľa Raoul Pala sú zlato a Bitcoin aktíva, ktoré budú mať počas tohto desaťročia najväčšie zhodnotenie. Pal očakáva, že sa Bitcoin bude už čoskoro obchodovať za minimálne 1 miliónov USD. O zlate si taktiež myslí, že počas tohto desaťročia bude rásť spoločne s BTC. Taktiež očakáva, že celková kapitalizácia kryptomien presiahne 10 biliónov USD.

Bitcoin sa stabilizoval pod 50 000 USD a Dogecoin spravil +20% – hádajte prečo

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance