Bitcoin za 1 milión dolárov? Toto sú dôvody, prečo to nemusí byť nereálne

4

Zlato a kryptomeny sú aktíva, ktoré majú dosť odlišnú štruktúru v porovnaní s akciami a forexom. Zatiaľ čo kapitalizáciu takzvaných štandardných aktív môžu banky a investori nafukovať donekonečna, v prípade kryptomien a komodít to nie je možné.

Zlato, BTC a ropa sú ešte hodnotnejšie, ako si myslíme

Väčšina kryptomien, hlavne BTC majú vo svojom kóde jasne stanovené, že nikdy v obehu nebude viac mincí, ako bolo dopredu dohodnuté. V prípade BTC to nebude viac, ako 21 miliónov. To znamená, že nebude inflačný. Rovnako tak množstvo nevyťaženého zlata po niekoľkých desiatkach rokov nebude nekonečné.

Taktiež, ako v prípade BTC, dôjde k momentu, kedy bude vyťažené maximálne množstvo tejto komodity. O dosť horšie je to v prípade ropy. Taktiež už počas tohto desaťročia sa môže stať vzácnou komoditou, ložísk je síce dosť, ale nie je ich nekonečno. V tomto prípade sa ale málokedy ropa uchováva na nasledujúce obdobia, ako je to v prípade zlata. Na 99% sa okamžite spracuje do inej podoby.

Bitcoin, ropa a zlato. Áno, sú to dosť odlišné aktíva, ktoré majú rôzne využitie. Majú však jedno spoločné. Ide o aktíva udržateľnej hodnoty. Nedajú sa teda vytvoriť z ničoho, čiže máme istotu, že sa neznehodnotia.

Bitcoinu v raste bránia banky! Odhovárajú svojich klientov od kúpy kryptomien – V žiadnom prípade nekupujte Bitcoin! Radia klientom americké banky

Bitcoin za 1 milión dolárov? Možno už čoskoro!

Podľa generálneho riaditeľa Raoul Pala sú zlato a Bitcoin aktíva, ktoré budú mať počas tohto desaťročia najväčšie zhodnotenie. Pal očakáva, že sa Bitcoin bude už čoskoro obchodovať za minimálne 1 miliónov USD. O zlate si taktiež myslí, že počas tohto desaťročia bude rásť spoločne s BTC. Taktiež očakáva, že celková kapitalizácia kryptomien presiahne 10 biliónov USD.

Čítajte ďalej

ANKETA – Je už halving započítaný do ceny Bitcoinu?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Willi

Ked bude cena chleba 100usd tak aj btc bude za melon

cholera

Mě vždy dokáže vytočit jak nějaký jouda tvrdí že BTC je 21 milionu a nikdy jich nebude víc .Vážně ? a co futures contrakty co směnky atd. se kterými budou obchodovat instituce ty si vytisknou na papír pro své klienty bitcoinu kolik budou chtít , když můžou různé instituce dávat zlato na papír které klinet nikdy neuvidí a ani nedostane , dostane jen certifikát tak kdo ti zaručí že ti to samé neudělají instituce z bitcoinem které umělé nafouknou ,mimochodem bakkt tohle už dávno dělá má svojí úschovu a dostaneš certifikát a kdo zaručí že bakkt vlastní tolik bitcoinu které… Čítať ďalej

luboK

To sú úplne 2 rozdielne veci, ktoré si netreba pliesť. Futures kontrakty sú len deriváty, nie reálne BTC. Okrem toho kontrakty napr. z minulého roka už dávno vypršali, takže vôbec neexistujú v hocijakej podobe. Nedajú sa teda považovať za reálne BTC. Je to asi to isté ako hrať poker s real peniazmi na stole s niekoľkými hráčmi! A na druhej strane by som futures prirovnal k stávke u stávkovej na to, kto s tých hráčov vyhrá turnaj. Presne to isté je aj futures, ide len o akúsi stávku na to, či LONG/SHORT!

cholera

Co čekat od člověka jako je Raoul Pala který má tisíce bitcoinu že řekne , bitcoin nikdy milionu dolarů nedosáhne nedosáhne ani sto tisíc dolarů nedosáhne ani padesáti tisíc dolarů budeš rád jestli se do 10 let vůbec dočkáš 20 tisíc dolarů kde to bude každý rychlosti blesku prodávat jako o dušu a mezi prvními bude Raoul Pala a ty jako mega jouda budeš čekat na ten tvůj vysněný milion dolarů .