[VIDEO] Je možné komunikovať rýchlejšie než svetlo? – Tachyónový antitelefón – v EN

2

Keď Albert Einstein pred sto rokmi vymyslel svoju teóriu relativity, spôsobil revolúciu vo fyzike. Zároveň si však znepriatelil autorov sci-fi kníh, ktorí vo svojich príbehoch radi opisovali cestovanie rýchlejšie než svetlo. Sladké ilúzie. Dnes už vieme, že existuje univerzálny limit – rýchlosť, ktorú nič vo vesmíre nemôže prekročiť.

tachyon
Tachyón v priestore

Ale čo ak to nie je pravda? Einsteinovi sa, bohužiaľ, vo svojej teórii nepodarilo popísať celý Vesmír. Krásne vysvetlil, ako funguje gravitácia. Poznáme však tri ďalšie sily, ktoré do jeho modelu sveta nezapadajú. Tie popisuje štandardný model kvantovej fyziky. Spojiť svet gravitácie s kvantovkou sa dosiaľ nepodarilo. Niektoré teórie však viac menej fungujú. Problém je v tom, že umožňujú existenciu tachyónov – častíc, ktoré lietajú rýchlejšie, než svetlo. Je možné, že ľudia budúcnosti jedného dňa postavia tachyónový telefón a zavolajú ním do minulosti, aby nám oznámili túto šťastnú novinu? To a ešte viac sa dozviete v priloženom videu (v angličtine – ale má celkom dobré titulky)

Čo čítať ďalej?

Legendárny Peter Schiff nerozumie Bitcoinu – „Nie je to bezpečný prístav!“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance