Čína môže spustiť svoju Libru skôr ako samotný Facebook. Kto bude rýchlejší?

Kategorie: Novinky
čína_libra_konkurencia

USA, Čína a Európska únia sa obávajú digitálnej meny Facebooku. V tejto chvíli to vyzerá len na to, kto príde s Librou ako prvý. Podľa najnovších správ sa však práve ČĽR chystá pustiť konkurenta samotnej Libry.

Čínska digitálna mena ako prvá?

Nemenovaní odborníci sa domnievajú, že je čoraz pravdepodobnejšie, že Peking uvedie svoju prvú digitálnu menu centrálnej banky (CBDC) do popredia. Reagovali tak na spravodaj China Daily, ktorý bol zverejnený 20. augusta. Ak nebudú zábrany, je dosť pravdepodobné, že čínskou vládou podporovaná digitálna mena môže vyjsť skôr ako oficiálne uvedenie Libry, píše sa v článku.

Nie sú jediní? Podobných projektov Libry je viac!

Pozornosť investorov a milionárov prilákala práve možnosť byť na trhu skôr ako samotná Libra. Projekt Facebooku sa tak dostáva silne do šachu nielen od Číny. To, že Facebook aktuálne nedokáže stanoviť časový rozvrh Libry využíva Čína naplno.

Centrálna banka Číny predtým vyjadrila obavy týkajúce sa Libry, nakoľko mohla byť viazaná na americký dolár a mala by zahŕňať drvivú časť veľkých amerických finančných spoločností.

„Digitálna mena Číny je technicky takmer pripravená na vydanie“, oznámil zástupca riaditeľa centrálnej banky krajiny ohľadom CBDC. Predsa len, čínska digitálna mena plne podporená vládou sa nemusí pasovať s problémami akým čelí aktuálne Libra.

Okrem Číny prišiel oznam na Binance, ktorý prichádza s ich novým projektom Venuša. Má sa týkať práve ich Binance coinu (BNB) a má prilákať potencionálnych záujemcov o Libru. Na viac informácií sa stále čaká.

Alternatíva, ktorá je na dosah a prečo Libra zaujala toľkých ľudí?

Erik Finman, najmladší bitcoinový milionár na svete odhalil alternatívu vo forme Metal Pay, ktorá podľa neho Libru „zabije“ a priláka pozornosť na túto stranu. 19. augusta oznámil v úvodnom videu k tejto platforme: „Chceme byť digitálnou bankou pre svet“, oznámil.

Coinbase CISO Philip Martin sa vyjadril, že Libra má potenciál priniesť kryptomenu miliarde ľudí z dôvodu ich zapojenia. Facebook predsa nie je sieť o tisícke ľudí.

Myslím si, že Libra má potenciál, no je naozaj príliš skoro hovoriť o nejakých technických aspektoch tejto mince a jej protokoloch, pretože sa stále vyvíja“, vysvetlil.

Čo čítať ďalej?

Používate QR kódy na prijímanie Bitcoinu? 4 z 5 generátorov sú podvody + Ako sa brániť?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
bitcoinist.com