Nedávno nastala veľká akumulácia ethereových veľrýb, ktorá poukazuje na potenciálny obrat trendu druhej najväčšej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie. Podľa údajov spoločnosti Santiment, od 11. septembra veľkí hráči, ktorí vlastnia viac ako 1 milión ETH, spoločne naakumulovali ďalších 3,5 milióna mincí. Môže na to Ethereum zareagovať pozitívne?
Tento prírastok mincí v peňaženkách ethereových veľrýb predstavuje nárast ich držby až o 14 % počas obdobia od aktualizácie The Merge. Taktiež to znamená, že táto skupina držiteľov v súčasnosti disponuje historicky najvyšším zostatkom 28,55 milióna ETH v hodnote približne 36 miliárd dolárov.
🐳 Since September 11th, #Ethereum billionaire whale addresses holding 1M or more $ETH have collectively added 3.5M more coins. This has increased their cumulative bags by +14%. There are currently 132 such addresses in existence. https://t.co/iek4uXbJjV pic.twitter.com/dlCdDkO0Bm
— Santiment (@santimentfeed) October 19, 2022
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Ethereum smeruje na 1 000 dolárov
Zaujímavosťou je, že nie každá skupina investorov sa správala rovnako. Ako príklad môže poslúžiť skupina veľkých držiteľov, ktorý vlastnia od 100 do 1 milión mincí ETH. Táto skupina predávala svoje mince na rodzieľ od najväčších veľrýb. Tento trend začal krátko po prechode Etherea na Proof of stake.
V čase písania článku sa Ethereum obchoduje o 74 % nižšie v porovnaní s historickým maximom z novembra minulého roka. Ani dlho očakávaný prechod na Proof of stake nezabezpečil dlhodobý rastúci trend, napriek tomu, že v lete cena narástla za dva mesiace o približne 135 %. Kryptomeny ale podliehajú makroekonomickým faktorom, ktoré sú nadradené nad aktualizácie sietí a výnimkou nie je ani Ethereum.
Cena Etherea by sa zvýšila, keď by sa veľryby, ktoré v súčasnosti mince distribuujú, vrátili k aktívnej akumulácii. Trend akumulácie nie je dominantný pre všetky skupiny veľkých držiteľov a preto nemožno hovoriť o jednoznačnom bullish signále. Medzitým analytici očakávajú, že cena sformuje ďalšie lokálne minimum na zóne blízko hladiny 1 000 dolárov. Ak by sme v súčasnosti chceli uvažovať nad potvrdením rastúceho trendu, cena by musela prekonať hladinu 2 000 dolárov.
Mohlo by ťa zaujímať: Graf na dnes: túto cenovú hladinu je potrebné sledovať v prípade poklesu Bitcoinu!