Bitcoin bude ďalej klesať. Zdroj: shutterstock.com/Audio und werbung

Bitcoin v posledných týždňoch vykazuje zníženú mieru volatility, čím v rámci hodnôt prekonal aj najväčšie indexy ako SPX a NASDAQ. Od júna sa najväčšia kryptomena pohybuje okolo hranice 19 000 dolárov, ktorá jej slúži ako hlavná hladina podpory. Tvoriace nižšie maximá na grafe však naznačujú, že Bitcoin sa stále bližšie pohybuje okolo supportu a počet prerazení pod túto hladinu rastie.

Pred finálnou kapituláciou môže Bitcoin narásť na cenu približne 20 800 a následne môže nastať ďalší pokles. Ktoré cenové hladiny v prípade tohto scenáru potrebujeme sledovať?

Aká cena je pred nami?

Podľa známeho analytika Benjamina Cowena budeme v blízkych dňoch svedkami ďalšej masívnej kapitulácie Bitcoinu. Dôvodom sú aj naďalej negatívne makroekonomické fundamenty, zvyšujúce sa úrokové sadzby a horšia prognóza globálneho hospodárskeho rastu. Vzhľadom na tieto podmienky nemožno očakávať, že by rizikové aktíva ako Bitcoin mali šancu na výraznejší rast. Investori nechcú riskovať a predovšetkým – na trhu nie je dostatočná likvidita na masívne nákupy.

Graf: BTC/4H
Graf: BTC/4H. Zdroj: Tradingview

Podľa Cowena by sa investori mali zamerať na úrovne v rozpätí 13- až 14-tisíc dolárov. Prečo?

Z historického hľadiska [jednoročná návratnosť investícií Bitcoinu] dosahuje dno približne na úrovni 0,2. Najlepším spôsobom, ako dosiahnuť dno na úrovni 0,2, by bolo, keby niekedy v najbližšom mesiaci alebo dvoch klesol na úroveň 13 000 až 14 000 USD. A potom by sa pravdepodobne dostala na úroveň okolo 0,2, pretože ak ju porovnávame s 69 000 USD, a 20 % z úrovne okolo 69 000 USD alebo aspoň tam, kde bola denná uzávierka, dostaneme sa na úroveň okolo 13 000 – 14 000 USD.“

Posledné minimum dosiahol Bitcoin na cene mierne pod 17 700. V čase písania tejto analýzy sa obchoduje za 19 208 dolárov. Ako sme uviedli vyššie, na 4-hodinovom grafe môžeme vidieť, že priestor na mierny lokálny rast ešte je. Môže ísť o rozpätie od 20 800 po 21 700. Týmto rastom by sa však investori nemali nechať oklamať, keďže na týchto úrovniach sme svedkami veľkých výpredajov.

Ak uvidíme nejaký typ kapitulácie, uvidíme po nej nejaký typ silnej rally, pretože, ak sa to vezme do úvahy, toto by bolo typické dno pre Bitcoin. Mesiace a mesiace a mesiace idete do strany pri približne 70 % poklese… a nakoniec vidíte konečnú kapituláciu. Toto by bolo typické dno medvedieho trhu pre Bitcoin,“ uzatvára Cowen. Po finálnej kapitulácii budeme podľa analytika svedkami väčšieho rastu.

S akým scenárom rátate vy? O svoj názor sa môžete podeliť v komentároch nižšie.

Čítaj ďalej: Táto kryptomena posledný týždeň raketovo narástla!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance