Veľryby využili prepad a nakúpili Bitcoin
Veľryby využili prepad a nakúpili Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, nuttapon averuttaman

Veľryby v čase prepadu na trhu vo veľkom nakupovali Bitcoin. V priebehu pár dní dokázali nahromadiť BTC v celkovej hodnote viac ako 2,4 miliardy dolárov.

Veľryby nakupujú Bitcoin

V čase poklesu na trhu s kryptomenami sa nedeje nič neobvyklé. Retailoví investori v dôsledku paniky popredávali svoje zásoby BTC a, naopak, veľkí a skúsení hráči využili tento prepad na postupné doplnenie svojich bitcoinových pozícií. Čo to však môže znamenať? Určite je to pozitívny signál. Vo všeobecnosti môžu nákupy veľkých hráčov ovplyvniť prakticky celý trh, ktorý už netrpezlivo očakáva ukončenie dlhodobej korekcie.

Analytický portál IntoTheBlock zverejnil údaje, podľa ktorých najväčšie veľryby, ktoré hodlujú viac ako 100 000 BTC, zvýšili svoje portfóliá o viac ako 16 %. Ide pritom o historický rekord.

Prečítaj si tiež: Cena plynu naďalej rastie, ako zareaguje naša vláda?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Sila, akou disponujú najväčšie veľryby, ešte nikdy nebola na takejto úrovni. Viac ako 776 000 BTC drží 5 adries.

Najväčšie bitcoinové veľryby vlastnia najvyššiu zásobu BTC v histórií,“ uviedol portál Santiment.

Absolútnou jednotkou spomedzi najväčších hodlerov je veľryba, ktorá na burze Binance drží 252 597 BTC. Na burze Bitfinex sa drží dvojka rebríčka s celkovou zásobou 168 010 BTC. Za zmienku určite stoja aj populárne spoločnosti, ktoré taktiež držia významné množstvo BTC. Sem patria Tesla, MicroStrategy či Galaxy Digital Holdings. Spomedzi jednotlivcov sú najväčšími hodlermi dvojčatá Winklevossovci, Micree Zhan, Chris Larsen a generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao.

Čítaj ďalej: Ekosystém Polygon prichádza so zaujímavou novinkou. Dosiahol uhlíkovú neutralitu!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance