Kryptomeny s vysokým potenciálom
Kryptomeny s vysokým potenciálom. Zdroj: Shutterstock.com/Denphumi/eamesBot

Trh s kryptomenami naďalej konsoliduje. Zatiaľ neprišiel žiadny zásadný moment, ktorý by dokázal naštartovať prielom smerom nahor. Niektoré kryptomeny však tento stav ignorujú a vykazujú veľký potenciál rastu. Ide o projekty, ktoré sa zameriavajú na umelú inteligenciu. Svoj pohľad na krátkodobý cenový vývoj týchto projektov uviedol pre kryptomenový portál DailyHodl známy analytik so pseudonymom Altcoin Sherpa.

Kryptomeny, ktoré môžu preraziť

Populárny kryptomenový analytik Altcoin Sherpa, ktorý sa zameriava najmä na altcoiny, zverejnil na svojom twitterovom účte svoj pohľad na kryptomeny, ktoré pracujú s umelou inteligenciou. Ide hlavne o projekt Fetch.ai.

Čo o tomto projekte hovorí známy kryptomenový portál CoinMarketCap?

Projekt Fetch.ai bol založený ešte v roku 2017. Svojho oficiálneho uvedenia na trh sa však dočkal až o dva roky neskôr v marci 2019 vďaka burze Binance. V podstate ide o laboratórium umelej inteligencie, ktoré buduje decentralizovanú blockchainovú sieť. Natívnym tokenom siete je kryptomena FET.

Hlavným cieľom projektu je optimalizovať obchodné služby v sektore DeFi a taktiež pracovať na zlepšení dopravných a energetických sietí. Dokáže tak pracovať s akýmkoľvek digitálnym systémom, ktorý musí spracovávať veľké množstvo dát a súborov. Z tohto pohľadu je tak využitie projektu Fetch.ai v praxi v skutku široké.

Prečítaj si tiež: Veľká novinka: jedna z najväčších svetových bánk prijala Bitcoin

Analytik Altcoin Sherpa vidí v prípade tokenu FET mierny prepad nadol a následne masívnejší rast.

V krátkodobom horizonte vyzerá tento projekt veľmi silne. Všetko bude záležať od prelomenia 200-dňového kĺzavého priemeru, ktorý môže pôsobiť ako silná rezistencia. Nebol by som vôbec prekvapený, keby sme videli malé stiahnutie smerom nadol a následný prielom nahor,“ uviedol analytik.

Token FET sa v čase písania tohto článku obchodoval na úrovni 0,156 dolárov. Od 22. novembra dokázal vzrásť o úctyhodných 196 %.

Možný prielom smerom nahor vidí analytik Altcoin Sherpa aj v prípade projektu Lido DAO. O tomto kryptomenovom projekte sme vás pred nedávnom informovali v našom článku Kryptomeny, ktoré môžu čoskoro prekvapiť – tu je dôvod.

Táto decentralizovaná platforma umožňuje používateľom staking tokenov ETH, čím sa používatelia môžu zúčastňovať na riadení siete.