Veľká svetová banka prijala Bitcoin
Veľká svetová banka prijala Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Anton_AV/Wit Olszewski

Jedna z najväčších svetových investičných bánk urobila v prípade BTC zásadný krok. Banka Morgan Stanley, ktorá spravuje viac ako 6,5 bilióna dolárov, ho prijala ako možnosť investície. O tomto kroku informoval denník Trust Nodes.

Bitcoin a Morgan Stanley

Investičná banka Morgan Stanley odhalia skutočne odvážne plány. Prostredníctvom svojho fondu investovala do kryptomenového fondu Grayscale Bitcoin Trust viac ako 3,6 milióna dolárov.

Týmto krokom je umožnené investovať do bitcoinu nepriamo prostredníctvom futures kontraktov vyrovnávaných v hotovosti alebo nepriamo prostredníctvom investícií do súkromne ponúkaného investičného nástroja Grayscale Bitcoin Trust,“ uvádza sa v oficiálnom oznámení banky.

Banka Morgan Stanley je známa aj vďaka svojmu fondu, ktorého cieľom je navyšovať kapitál na základe investovania do vysoko kvalitných etablovaných spoločností, ktoré sídlia v Európe. Bitcoin má v tomto prípade slúžiť ako vhodný nástroj pre diverzifikáciu. Celkovo boli do BTC alokované až 3 % aktív banky.

Morgan Stanley a Bitcoin
Morgan Stanley a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ide o zásadný krok. Doteraz totiž žiadna zo známych bánk neinvestovala priamo do Bitcoinu na základe spotovej ceny. V minulosti sme neboli svedkami vytvorenia žiadneho fondu, ktorý by pracoval s BTC. Zlom nastal v roku 2018, keď sa o Bitcoin začali zaujímať hedžové fondy a investiční manažéri.

Najmä v prípade investičných manažérov ide o zlom. Tí totiž denne rozhodujú o tom, kam bude smerovať veľká časť investícii tých na trhu. Bitcoinu sú pozitívne naklonené aj federálne rezervné banky USA, ktoré odsúhlasili, že komerčné banky môžu poskytovať služby spojené s kryptomenami.

Morgan Stanley nie je prvá veľká organizácia

Ešte v októbri minulého roka sme informovali ako spoločnosť Mastercard predstavila program s názvom Crypto Source, pomocou ktorého plánuje umožniť finančným inštitúciám ponúkať svojim zákazníkom obchodovanie s kryptomenami.

Pomocou Mastercard môžu spoločnosti a používatelia nakupovať, predávať a uchovávať kryptomeny vo vysoko zabezpečenej službe.

Prečítaj si tiež: Prognóza najväčších bánk na rok 2023: čo nás čaká okrem recesie?