Niektoré kryptomeny môžu v roku 2023 výrazne rásť
Niektoré kryptomeny môžu v roku 2023 výrazne rásť. Zdroj: Shutterstock.com/wavebreakmedia/Chinnapong

Trh s kryptomenami bude v tomto roku stáť pred dôležitými udalosťami. Všetko bude záležať na dôvere investorov a vývoji makroekonomických udalostí. Je preto náročné predpovedať, akým smerom sa trh vyberie. Niektoré menej známe kryptomeny však môžu z tejto situácie vyťažiť. Na tento stav upozornil kryptomenový portál Newsbtc, podľa ktorého môžu niektoré altcoiny naskočiť na rastúci trend.

Kryptomeny, ktoré môžu prekvapiť

Skutočnosť je taká, že keď sa aktuálne pozrieme na kryptomeny, väčšina investorov sa bude naďalej zameriavať na silné projekty ako Bitcoin či Ethereum. Projekty s vysokým potenciálom a nízkou kapitalizáciou však môžu prekvapiť, a to už v krátkom období. Dokazujú to aj výsledky kryptomien s najlepším výkonom. V tomto smere dominuje projekt Lido Finance (LDO), ktorý získal za posledných 14 dní zisk viac ako 53 %.

LDO/USD
LDO/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

Podľa portálu CoinMarketCap je Lido Finance decentralizovaná platforma, ktorá používateľom umožňuje staking tokenov ETH, čím sa zároveň môžu zúčastňovať na riadení siete a navyšovať tak svoje výnosy. Platforma aktuálne podporuje kryptomeny ETH, MATIC, SOL, KSM a DOT.

Prečítaj si tiež: 4 nové kryptomenové projekty s vysokým skóre dôveryhodnosti. Má význam do nich investovať?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Investori sa celkom prekvapivo začínajú čoraz viac zameriavať na kryptomenové projekty, ktoré umožňujú likvidný staking podobne ako Lido Finance.

Svoj pohľad na tieto blockchainy uviedol aj výskumník Thor Hartvigsen, ktorý sa zameriava na sektor DeFi. Ako dôvod svojej predpovede uvádza nadchádzajúce udalosti druhej najväčšej kryptomenovej siete, o ktorých sme vás informovali v našom článku: Udalosti, ktoré bude v roku 2023 sledovať najvplyvnejšia osobnosť vo svete kryptomien.

Ethereum má totiž v porovnaní s konkurenciou jednu veľkú nevýhodu z hľadiska stakingu. Sieť má najnižší podiel tokenov, ktoré sa stakujú – iba 14 %. Konkurenčné siete ako Binance, Cardano, či Solana majú podiel vyšší ako 70 %. Spomínané udalosti to však majú zásadne zmeniť. A toto je hlavný dôvod, prečo môžu projekty ako Lido Finance masívne rásť.