ATOM môže naďalej rásť
ATOM môže naďalej rásť. Zdroj: shutterstock.com/Coyz0/pada smith stockphoto

Blockchain Cosmos patrí k dlhodobo najstabilnejším projektom vo svete kryptomien, ktorému odborníci pripisujú veľký potenciál. Súčasný rast natívneho tokenu ATOM to výrazne potvrdzuje. Dokáže sa ale tento trend udržať? O novinkách ekosystému informoval portál CoinTelegraph.

Dokáže ATOM naďalej rásť?

Ekosystém Cosmos sa v poslednom období teší veľkej popularite zo strany investorov o čom svedčí aj výrazný profit z januára na úrovni 50 %.

Hneď na úvod sa pozrieme na základnú definíciu projektu, ktorú uvádza portál CoinMarketCap. Cosmos je projekt, ktorého hlavným cieľom je riešiť tie najzávažnejšie problémy blockchainovej technológie.

Tento projekt sa snaží vyriešiť to, čo nedokážu klientom ponúknuť konkurenčné blockchainy založené na konsenzuálnom modely Proof of work. Natívny token ATOM funguje prostredníctvom hybridného algoritmu Proof of stake. Tento token taktiež zabezpečuje kompletnú bezpečnosť  a riadenie siete.

Údaje o blockchaine Cosmos
Údaje o blockchaine Cosmos. Zdroj: CoinMarketCap
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Nedávny úspech blockchainu Cosmos je z veľkej časti pripisovaný vývojárom projektu, ktorí ešte v druhej polovici 2022 oficiálne predstavili bielu knihu s názvom Cosmos ATOM 2.0.

Dokument obsahuje nielen plány do budúcnosti, ale taktiež niektoré zmeny, ktoré môžeme sledovať už dnes. Hlavný cieľ je jasný. Predstavitelia chcú aj naďalej rozširovať ekosystém a financovať nadchádzajúci vývoj. Počiatočný úspech však opadol. Komunita si totiž väčšinu zmien neodsúhlasila a to najmä kvôli náročnosti.

Tím vývojárov tento neúspech vôbec neodradil a naďalej pracujú na novinkách, ktoré by mali priniesť celkové zlepšenie tokenomiky. Ich snaha sa odzrkadľuje aj na raste tokenu ATOM, ktorý sa nezastavil ani začiatkom februára. Projekt tak sľubuje veľký potenciál do budúcnosti.

Medzi najzásadnejšie novinky, ktoré môžeme očakávať, patrí implementácia projektu s názvom Interchain security a v neposlednom rade spolupráca so spoločnosťou Circle spravujúcou stablecoin USDC. Na základe tejto spolupráce by sa mala výrazne zvýšiť likvidita decentralizovaného finančného ekosystému Cosmos.

ATOM/USD
ATOM/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

Token ATOM sa v čase písania tohto článku obchodoval na úrovni 14,51 dolárov.

Ďalším žiadaným projektom vo svete kryptomien, je Polygon, ktorý vzbudzuje veľký záujem zo strany investorov. Zakladateľ tejto siete Sandeep Nailwal chce Polygon dostať medzi TOP 3 kryptomenové siete, čím by sa tento projekt vyrovnal bitcoinu, či ethereu.

Čítaj ďalej: Prečo je Polygon jeden z najžiadanejších projektov súčasnosti?