Vďaka českému Braiins OS na Antmineri S9 ušetríte až 13 % energie

BITmarkets BITmarkets

Aj keď vám Braiins nič nehovorí, určite budete poznať Slush Pool, teda vôbec prvý mining pool na svete. Tento pool je spravovaný práve spoločnosťou Braiins, rovnako ako ich nový OS (operačný systém). A práve s týmto systémom mienia zlepšiť kontrolu nad ťažobnými strojmi. Čo sa im hneď na úvod podarilo?

Pri testovaní Antminera S9 totiž zistili, že je schopný podporovať AsicBoost, čo väčšina minerov pravdepodobne zatiaľ netušila. AsicBoost umožní pri ťažbe ušetriť až 13 % nákladov na energiu. Vývojári Braiins OS sa rozhodli túto funkciu zakomponovať do systému a sprístupniť ju širokej verejnosti.

O spomínanej novej funkcii sa písalo na Reddite už pred niekoľkými mesiacmi, avšak, nebol tu dostatok informácií, ktoré by jej funkčnosť na mineroch S9 potvrdili. Vývojový tím Braiins OS sa o to však začal zaujímať a s pomocou týchto informácií sa posunul míľovými krokmi vpred.

Výsledky prvých testov Braiins OS a Antminera S9

Ako môžeme vidieť, spotreba energie sa pri testoch môže znížiť o takmer 13,1 %, čo by mohlo mať obrovský dopad na ziskovosť zariadení, ktoré na tomto operačnom systéme so zapnutou funkciou AsicBoost budete prevádzkovať.

braiins-os-asicboost

Záver

Tešíme sa teda na ostrú verziu systému, ktorý bude podporovať novú funkciu boostu, aby sme si ho mohli vyskúšať a podeliť sa o skúsenosti.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz M.

Zdroj: medium.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.