[PREHĽAD TRHU] Tether sa vracia do normálu a ceny sa vyrovnávajú – pod povrchom to začína vrieť

BITmarkets BITmarkets

Po pohľade na súčasný stav trhu musím skonštatovať, že panika okolo Tetheru bola mierne prehnaná. Bol to desivý pohľad, Bitcoin v pondelok dosiahol 7800 $ a za necelé tri hodiny tak zaznamenal zisk až 18 % (1500 $). V rovnakom čase cena Tetheru na chvíľu padla až na 90 centov. Nakoniec sa však všetko utriaslo, situácia je dnes pokojná a Tether sa vracia späť do starých koľají.

Viac informácií o tejto pumpe a jej dôvodoch nájdete v tomto prehľade trhu.

Disclaimer: Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Jednotlivé diely si budú protirečiť. Ak chcete profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

Menej príležitostí na arbitráž

Cenové rozdiely medzi burzami sa už viac-menej vyrovnali. Priemerná cena Bitcoinu sa v čase písania tohto článku pohybuje v intervale 6440 – 6480 $. Z davu vytŕča iba Bitfinex, kde sa pohybujeme na 6580 $.

Rád by som dal do pozornosti nízke volume Bitfinexu. Táto burza kedysi v BTC volume viedla, teraz sa nachádza na nešťastnom 13. mieste.

Zaujímavé je tiež porovnávať grafy páru BTC/USD z rôznych búrz:

Vývoj ceny Bitcoinu na Bitfinexe je skutočne odlišný. BTC tam momentálne klesá, pretože Tether (USDT) posilňuje (za posledných 24 hodín takmer o jedno percento). Aj samotná pondelková pumpa bola na Bitfinexe oveľa agresívnejšia a chvíľami sa tam Bitcoin obchodoval o 1000 $ vyššie.

Súčasný návrat USDT do normálu je spôsobený presunom firmy na Bahamy. Tether LLC tam našiel novú banku a tak opäť normálne fungujú vklady aj výbery peňazí. Ak máte chuť na arbitráž, je tu (možno posledná) možnosť využiť súčasný nepomer, nakúpiť Bitcoin napr. na Coinbase Pro, poslať ho na Bitfinex, vymeniť za USDT a to následne predať za doláre v pomere 1:1. Profit na jednom Bitcoine by mal činiť cca 120 $.

Prekvapí nás koniec roka zvýšenou volatilitou?

Trh s kryptomenami v poslednej dobe zažíva naozaj ťažké časy. Minimálna volatilita a neurčitá situácia na trhu a obchodné vojny medzi Amerikou a zvyškom sveta spôsobujú odlev kapitálu z trhu a oslabovanie väčšiny coinov a indexov.

Čaká na koniec roka a spolu s ním aj zvýšené množstvo finančných transakcií. Kryptomeny viac-menej vždy pred koncom roka (cca posledných 60 dní) spravia nejaký väčší pohyb. Minule tento pohyb vyústil do vytvorenia nového All-Time-High. Tento rok sa môže stať niečo podobné. Posledný týždeň tomu nasvedčuje.

Historické dáta ceny Bitcoinu za posledné roky:

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: